Ve Znojmě otevřeli nový krytý bazén, nabízí relaxaci i fitness

Ve Znojmě je od 30. srpna otevřen nový krytý bazén, který sousedí s letní plovárnou Louka. Bazén nabízí osm plaveckých drah, relaxační bazén s tryskami i wellness svět s vířivkou, fitness sálem a různými druhy saun. 

Projekt začalo vedení města připravovat již v roce 2013. Autorem se stal, stejně jako u sousední plovárny, brněnský architekt Aleš Burian. Tehdy odhadované náklady ve výši 300 milionů korun byly nakonec překročeny zhruba o jednu šestinu. I když se část veřejnosti původně vyjadřovala pro přestavbu a rozšíření starých lázní na náměstí Svobody, vedení města pokračovalo v přípravě projektu. Záměr krytého bazénu v Louce podpořilo více než 100 obcí z celého regionu.

V roce 2021 byl vypracován nezávislý srovnávací posudek, který zhodnotil všechna pro a proti stavby nového bazénu v Louce na jedné straně a opravy a rozšíření starých městských lázní na nám. Svobody na straně druhé. Ze závěrů studie bylo zřejmé, že projekční připravenost výstavby bazénu v Louce dávala daleko lepší příležitost pro možnost čerpání dotací. V prospěch louckého bazénu hovořilo také dřívější předpokládané zahájení provozu, možnost využití existujícího provozně-technologického zázemí Městské plovárny Louka včetně dalších synergií pří společném provozu a údržbě celého areálu, což bude mít za následek nižší provozní náklady. V červnu 2021 byla stavba zahájena.

Kvůli vypuknutí války na Ukrajině, problémům s dodavatelskými lhůtami, nedostatku některých stavebních materiálů se realizace stavby posunula a z části o něco prodražila. Na financování bazénu byla použita kombinace vlastních zdrojů města, bankovního úvěru a dotací z Národní sportovní agentury a Jihomoravského kraje. Celkové náklady se vyšplhaly na 354 mil. Kč včetně DPH, finální cena bude známa po uzavření vyúčtování. 

Kondiční plavání, relaxační bazén i wellness

Návštěvníci se mohou těšit na velikou bazénovou halu, kde je situován plavecký bazén s osmi 25 metrovými dráhami, relaxační bazén a dětské brouzdaliště. Wellness v druhém patře pak nabízí mimo jiné finskou, bylinnou nebo ceremoniální saunu, ochlazovací bazén a ledový vodopád, Kneippův chodník, vířivku a fitness sál. K relaxaci bude sloužit odpočinková místnost a venkovní terasa. 

Nový krytý bazén bude sloužit celému regionu. Svým návštěvníkům přinese kromě komfortu a celé škály služeb i novinky. Tou největší budou čipové náramky sloužící k průchodům přes turnikety, jako klíče od šatních skříněk nebo jako peněženka za nápoje ve wellness. 

Přečtěte si  Veletrh URBIS 2024 se zaměří na zavádění inovací v oblasti veřejné správy, energie a dopravy

Autor: red Zdroj a foto: Město Znojmo, Pro Znojmo J. Kacetl

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*