Velehradská cyklostezka se na rok uzavře, kvůli stavbě D55

Cyklostezka vedoucí přes Staré Město na Velehrad a dále do Chřibů zůstane v tomto roce uzavřená. Stojí za tím výstavba dálnice D55. Informaci uvedl server Zlin.cz.

Dálnice D55 spojí střední, východní a jižní Moravu. Dlouhodobě bude přínosem pro Staré Město a okolní obce, kterým dopravně ulehčí. Krátkodobě ale stavba zkomplikuje jejich obyvatelům i turistům život. Týká se to i Velehradské cyklostezky.

Cyklostezka ze Starého Města na Velehrad bude bohužel minimálně po celý tento rok uzavřena. Je to z důvodu budované dálnice D55. Nad touto stezkou se buduje most, po kterém povede dálnice D55. Budovaný pilíř se nachází ve velmi těsné blízkosti této cyklostezky,“ uvedl starosta Starého Města Kamil Psotka.

Určila se náhradní trasa

Dopravní policisté proto museli vytyčit nový průjezd Starým Městem. Po konzultacích se staroměstskou radnicí nakonec stanovili náhradní cyklistickou cestu tak, aby byla co nejvíce bezpečná.

Objízdná trasa Velehradské cyklostezky vede po ulici Brněnská, pokračuje směrem za bývalý Slezan a za Slezanem odbočuje zase zpět na cyklostezku Staré Město – Velehrad,“ upřesnil Psotka.

Kdy se budou cyklisté moci vrátit na svou oblíbenou trasu, zatím není známo. Pravděpodobně se bude jednat minimálně o jeden rok. Termín dokončení závisí na rychlosti dostavby dálničního úseku vedoucího kolem Starého Města.

Zdroj: Zlin.cz, foto: obec Velehrad

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*