Velikonoční jarmarky se vracejí. Lákají na pochutiny, tradice a muziku

Po dvou letech koronavirových opatření mohou konečně naplno vypuknout velikonoční slavnosti.

Po dvouleté pauze způsobené pandemií koronaviru se do moravských měst vrací akce spjaté s Velikonocemi. Tradiční stálicí je na mnoha místech velikonoční jarmark plný tradic, pochutin a dobré muziky. Přečtěte si naše tipy.

Celý velikonoční týden patří na náměstí Svobody v Brně velikonočním slavnostem. Ve čtyřech desítkách stánků čeká návštěvníky nejrozmanitější sortiment s velikonoční tematikou, občerstvením a vinařskými produkty. Připraven je bohatý doprovodný program plný folkloru a pro děti velikonoční rukodělné dílničky v sobotu a neděli odpoledne.

Velikonoční slavnosti nachystali také na Horním náměstí v Olomouci. Vedle jarmarku si návštěvníci budou moci o víkendu užít kulturní program plný tradic a folkloru. Ještě o Velikonočním pondělí bude možnost nakoupit ve stáncích. Oslavy zde tentokrát budou mít rovněž charitativní rozměr. Po celou dobu poběží sbírka pro Rodinné centrum Olivy.

Velikonoční jarmark znovu zažijí například i v Jihlavě. Po dvouleté koronavirové pauze se do města znovu vracejí staré tradice v novém kabátě. Jarmark se letos uskuteční v parku Smetanovy sady u zimního stadionu, a to 14. dubna na Zelený čtvrtek. Ve stínu stromu budou nachystány tvůrčí dílny, vystoupí folklorní soubor Pramínek a divadlo 100 opic.

Ve středu a čtvrtek 13. a 14. dubna čeká Velikonoční jarmark také Zlín, konkrétně na náměstí Míru. Vedle řemeslníků a stánkařů návštěvníky uvítá spousta muziky od folkloru až po Fleret.

Autor: pjk, zdroj: stránky měst, foto: město Olomouc, město Jihlava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*