Velké finále: Brno a Jihlavu čekají rozhodující duely v boji o první ligu

FC Vysočina v neděli 2. června od 18:30 hodin nastoupí do utkání, jehož význam a náboj nemá z hlediska historie fotbalu na Vysočině obdoby. Na jihlavském stadiónu svede rozhodující bitvu s Karvinou a bude muset smazat jednogólové manko z úvodního měření. Zbrojovku Brno čeká ve stejném čase barážová odveta na hřišti Příbrami.Také pro zbrojovku půjde minimálně o zápas roku. Šance obou moravských týmů jsou otevřené.

FC Vysočina má Karviné co vracet

V neděli se na jihlavském trávníku představí soupeř, kterému má FC Vysočina rozhodně co vracet! A to nejen z hlediska nevydařeného výkonu trojice rozhodčích v úterním úvodním utkání baráže. Byla to totiž právě Karviná, která FC Vysočina před rokem v přímém souboji poslala po šesti letech mezi českou elitou o patro níže, když o sestupu rozhodla bilance vzájemných utkání.

Odveta to však bude nesmírně těžká. Karviná disponuje kvalitním a ostříleným kádrem. Celou sezónu čerpala cenné herní zkušenosti z náročných bojů ve FORTUNA:LIZE, kde v základní části dokázala vybojovat 29 bodů. Namátkou připomínáme výhry na Spartě, s Jabloncem, Baníkem, Zlínem či Libercem nebo remízy v Ostravě a v Mladé Boleslavi. Ke kýženému postupovému zázraku povede jedině obětavý výkon na samé hranici možností fotbalistů FC Vysočina. Ti ve svém snažení budou nutně potřebovat čerpat energii a odhodlání z intenzivní podpory fanoušků a zaplněných tribun jihlavského stadiónu.

První utkání na půdě MFK Karviná skončilo 2:1, FC Vysočina tak bude muset v neděli nutně zvítězit.

Zbrojovka bude v kruciální bitvě u Litavky spoléhat také na pomoc z tribun

Pouze výhra, případně remíza 4:4 a vyšší posune Zbrojovku do první ligy. Při zopakování středečního výsledku by rozhodovalo prodloužení, případně penalty. Pro nic jiného už není prostor, není nač se šetřit.

Ten konec sezóny přesně odpovídá jejímu průběhu. Poměrně často jsme se ocitali v situaci, kdy jsme něco museli zvládnout, museli jsme zvítězit. A stylově tak i končíme. Říkat cokoliv dalšího je v tuhle chvíli zbytečné, důležitost zápasu je zjevná,” řekl před utkáním trenér Pavel Šustr.

Zbrojováci absolvovali po úvodním duelu tři tréninkové jednotky. “Ještě jsme si zdůraznili principy naší hry – toho, co dělat, když nemáme míč. Měli jsme video, pochopitelně chystáme hlavně hlavy hráčů. Naštěstí, jak už jsem říkal ve středu, s motivováním hráčů opravdu není problém,” řekl k tomu kouč.

Ten prozatím pracuje se stejným kádrem, který měl k dispozici před středečním zápasem. Otazník visí nad startem Ladislava Krejčího, kterého trápí zraněný sval; s jistotou pak do Příbrami neodcestují Pachlopník se Sedlákem.

Hráči budou v kruciální bitvě u Litavky spoléhat také na pomoc z tribun. Distribuci vstupenek zajišťují fanoušci z OS Zbrojováci, kteří také pořádají autobusový výjezd. Sraz je v pravé poledne u restaurace Bohéma (ul. Rooseveltova). Autobusy směr Příbram odjíždějí ve 12:30. Cena výjezdu je 600 korun, v ní je zahrnutá i vstupenka a speciální výjezdové tričko! Pro fanoušky, kteří cestují po vlastní ose, je připraven balíček se vstupenkou a tričkem. Jeho cena je 300 korun.

Sám vím o spoustě lidí, kteří se chystají vyrazit. Ve středu nám diváci neuvěřitelně pomohli a já věřím, že tomu tak bude i v neděli. Rád bych znovu zdůraznil, že právě oni mohou být tím prvkem, který zápas zvrátí v náš prospěch. A tím pádem i oni mohou mít zásluhu na případném postupu, po kterém všichni v Brně toužíme,” vzkazuje fanouškům Šustr.

V Příbrami se Brňané představí takřka po dvou letech, tehdy zvítězili brankami Zavadila, Lutonského a Řezníčka 3:2. Do duelu zasáhla i pětice hráčů ze současného kádru – Šural, Pavlík, Vraštil, Sedlák a Přichystal.

Autor: red, fczbrno.cz, fcvysocina.cz Foto:fczbrno.cz, fcvysocina.cz

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*