Vichřice v Jeseníkách zanechala spoušť, popadaly tisíce stromů

Vichřice, která se prohnala kolem Rejvízu, si vybrala svou oběť.

V okolí Rejvízu na Jesenicku o víkendu popadalo několik tisíc stromů. Lesníci spolu s hasiči následky kalamity způsobené vichřicí stále odstraňují, lidé by se proto měli oblasti vyhnout, informoval Libor Petřík z Arcibiskupských lesů a statků Olomouc, které v tamních lesích hospodaří.

Místo není bezpečné pro výlet

“Chtěli bychom upozornit řidiče i návštěvníky lesa, aby zvážili cestu na Rejvíz, protože zde momentálně bojujeme s následky silného větru. Lidem hrozí nebezpečí nejen na silnicích, ale především v lesích. Průběžně odklízíme popadané stromy a mapujeme riziková místa v lese, kde hrozí pád kmene či větví” uvedl Petřík s tím, že vyčíslení škod ještě nemají k dispozici.

Společnost Arcibiskupské lesy a statky Olomouc od roku 2013 hospodaří v lesích ve vlastnictví Arcibiskupství olomouckého a dalších spřízněných církevních institucí. Pečuje o lesy s výměrou více než 42 000 hektarů.

Menší nebezpečí po vichřici hrozí i v dalších lesích ve správě Arcibiskupských lesů a statků Olomouc. Větrná smršť se přehnala například polesím Vápenná nedaleko Javorníku na Jesenicku, kde lesníci mapují škody. “Upozorňujeme návštěvníky lesa, aby dbali maximální opatrnosti, nebo nejlépe vůbec nevstupovali do lesa, dokud se nám nepodaří odklidit poškozené a vyvrácené stromy,” sdělil vedoucí polesí Vápenná Vlastimil Koňařík.

Zdroj a foto: Arcibiskupské lesy a statky Olomouc

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*