Vláda navýšila podporu pro Grand Prix České republiky na 55 milionů

Moto GP

Vláda ČR na svém jednání znovu otevřela téma dofinancování zalistovacího poplatku na brněnskou Grand Prix ČR. Výsledkem jednání je rozhodnutí, že v letošním roce přidá vláda ze státního rozpočtu prostřednictvím dotace z ministerstva pro místní rozvoj částku v celkové výši 55 milionů korun. Původně slíbená částka 39 milionů tak byla významně navýšena.

„Chtěl bych poděkovat vládě, že na základě argumentů, které jsme v posledních měsících k financování Moto GP předkládali ministrům, se nakonec toto téma znovu dostalo na program jejího jednání. Je to dobrý signál pro všechny, kteří za zachování Velké ceny v Brně a v České republice bojují.” vyjádřil se k tématu jihomoravský hejtman Bohumil Šimek.

Podporu zvýšlo také město a kraj

Město a Jihomoravský kraj plánují navýšit stávající podporu akce o dalších 5 milionů korun na 15 miliónů a 25 miliónů . V součtu se státní dotací by tak mělo dojít k pokrytí větší části zalistovacího poplatku, který přijde na více než 100 milionů. Kraj bude s ministerstvem dále jednat o systémovém řešení podpory této celosvětově sledované sportovní akce s více než padesátiletou tradicí.

„Před několika týdny to vypadalo, že je Grand Prix ČR ve slepé uličce. Jsem přesvědčena, že jednat a diskutovat má vždycky smysl a jsem velmi ráda, že se nám podařilo vládu přesvědčit,“ řekla k rozhodnutí vlády náměstkyně hejtmana Taťána Malá. Ta se aktuálně rozhodla ukončit k 1. červenci své působení v pozici náměstkyně hejtmana. Svůj post radní i poslanecký mandát si hodlá ponechat. Taťána Malá se chce nadále soustředit přednostně na komunikaci kraje s parlamentem a vládou.

Loňský ročník skončil ztrátou 31 miliónů korun.

Náklady na loňský ročník Velké ceny silničních motocyklů byly 170 miliónů. 20 miliónů dal loni kraj, 10 miliónů město, 70 miliónů vynesly vstupenky a 39 miliónů bylo od státu.

Autor: red, kr-jihomoravsky.cz Foto: pixabay.com

Související články

Přečtěte si  Dlouholetá práce ochranářů a dobrovolníků se vyplácí: po letech pálavského borytobraní už není skoro co vytrhávat

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*