Vlády České republiky a Slovenska přijedou na společné jednání na Moravu. Sejdou se ve Valticích

Vláda ČR a Slovenska se setká ve Valticích

O společných projektech včetně výstavby nových rychlostních silnic mají rokovat členové vlád České republiky a Slovenska na nadcházející společné schůzce kabinetů obou států, 11. listopadu ve Valticích na Moravě. Informaci uvedlo slovenské ministerstvo zahraničí v materiálu ke schůzce. Vlády by také měly jednat o spolupráci v ekonomice či obraně a vzpomenout 30 let od konce komunismu v tehdejším Československu v listopadu 1989.

Výstavba silničních propojení vázne

Politici z obou stran státní hranice dlouhodobě zmiňují potřebu nových silničních propojení mezi Českou republikou a Slovenskem. Ke stávající dálnici z Brna do Bratislavy Slovensko dříve naplánovalo nové rychlostní silnice k hranicím s ČR na západě i severu země; s jejich budováním se ale dosud nezačalo.

Premiéři chtějí jednat o zbrojních tendrech a nákupech

Předsedové dvou vlád o spolupráci při zbrojních tendrech a možných společných či koordinovaných nákupech vojenské techniky diskutovali už loni. Letošní schůzka naváže na předchozí jednání těchto dvou blízkých partnerů v rámci Severoatlantické aliance.

Nová tradice společného jednání vlád ČR a Slovenska začala v roce 2012, letos v listopadu se kabinety obou států sejdou už posedmé. Zatímco loni se schůzka konala v Košicích v duchu 100. výročí vzniku Československa a čtvrtstoletí jeho rozpadu, tentokrát se podle slovenské diplomacie uskuteční ve znamení připomínky 30. výročí takzvané sametové revoluce, která vedla k pádu komunistického režimu.

Zdroj: ČTK, foto: vlada.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*