Vrátí se moravská slezská orlice na dres hokejové reprezentace?

Prezident hokejového svazu Alois Hadamczik navrhuje, aby se na dres reprezentačních výběrů vrátil státní znak. Hokejová reprezentace začala v roce 2018 používat novou vizuální identitu, jejíž součástí bylo i kontroverzní logo motivované lvem. Z dresů reprezentantů tak po 25 letech zmizela moravská i slezská orlice. Ani po vizuální stránce nebylo nové logo příliš kladně přijímáno odbornou veřejností ani od fanoušků. Pokud by svaz vyslyšel svého prezidenta, mohl by se státní znak vrátit na dresy již v příští sezoně, kdy se v České republice uskuteční mistrovství světa.

O nápadu na změnu znaku na dresech reprezentantů Hadamczik poprvé promluvil v úterý večer v Pardubicích na galavačeru k oslavě sto let východočeského klubu. O den později svůj plán vysvětlil i v České televizi. Jak připomněl, jedná se zatím jen o návrh, o kterém musí rozhodnout výkonný výbor ČSLH, což by mohlo být nejdříve v příštím týdnu.

Odstranění státního znaku z dresů hokejové reprezentace prosadilo bývalé vedení svazu s odůvodněním, aby mělo právní ochranu při prodeji reklamních předmětů včetně replik dresů. Podle Hadamczika ale tento argument v porovnání s realitou neobstojí. „Zjistil jsem si, kolik peněz nám vydělal nový dres, a když jsme viděl, že tam žádné peníze nejsou, tak jsem si řekl, že musíme uspokojit národ. A jestli se národ s tím dresem neztotožnil, tak jsem začal přemýšlet, co můžeme udělat,“ řekl Hadamczik.

Poprvé příští rok na na šampionátu v Praze

Pokud by Hadamczikův plán podpořili členové výkonného výboru, mohli by hokejisté v dresech s dominantním státním znakem nastoupit na světovém šampionátu v Praze příští rok. „Mohu slíbit fanouškům, že udělám maximum, abychom tam takový dres měli,“ řekl Hadamczik. Současně by se tak na dresy hokejistů vrátily po pěti letech znaky Moravy a Slezska a reprezentační výběr by tak i symbolicky opět zastupoval všechny tři země České republiky.

Měl by se na dres hokejové reprezentace vrátit velký státní znak?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Autor: red Zdroj: ČT, Twitter Foto: ČT

Související články

Přečtěte si  Kofola kupuje tradiční moravské pivní značky Holba, Litovel a Zubr

Doporučujeme


3 Comments

 1. Nedá mi, abych sem nepřidal ještě aktualitu na téma symbolů státu:

  Od chvíle, kdy se vítězem českého prezidentského duelu stal Petr Pavel, vlaje symbol jeho kampaně – flanelová košile v Prostřední ulici v Uherském Hradišti. U okna svého bytu ji vyvěsil Tomáš Ježek.
  Na vyvěšení flanelové košile v centru Uherského Hradiště reagoval například starosta města Stanislav Blaha (ODS), jenž nápad okomentoval na svém facebookovém profilu:
  „Na Pražském hradě vlály na počest prezidenta rudé trenky. U nás v Prostřední ulici vlaje teď flanelka. Časy se mění. A Hradiště prostě nelze nemilovat,“ poznamenal Stanislav Blaha.
  https://slovacky.denik.cz/zpravy_region/flanelova-kosile-symbol-kampane-petra-pavla-vlaje-v-centru-uherskeho-hradiste-20.html

  Nechápu. Pokud mají občané tohoto státu takový přístup ke státním symbolům jako v Praze (červené trenky) a v Uherském Hradišti (flanelová košile), pak si takový stát nezaslouží existovat.
  Ale je možné, že už nové době nerozumím.
  P.S.
  Zaznamenal jsem na těchto stránkách vstřícné očekávání podpory moravských problémů od zeleného mužíka. Uvidíme – leč obávám se, že mužík bude vlát jako ta košile podle větru, foukajícího z vrchního velení.

 2. Nechtěl jsem, ale přeci. Na webech promoravských stránek odezva jakkoliv mizerná, spíše žádná. Tak takhle Moravané svých cílů nedosáhnete. Historickými apely pouze šlapete vodu, ale pragmatismus vlastní každému politickému programu
  je vám jaksi vzdálený. Pane Hadamcziku ve své snaze máte mou podporu a poděkování. Už se nedalo na tu karikaturu kohouta koukat.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*