Vsetín má náměstí Jarmily Šulákové. Město uctilo památku slavné folklorní zpěvačky

Jarmila Šuláková, slavná moravská folklórní zpěvačka a vsetínská rodačka

Vsetín se rozhodl pojmenovat prostranství v centru města po slavné moravské folklorní zpěvačce Jarmile Šulákové. “Královna moravské lidové písně”, jak zněl její neoficiální titul, se ve Vsetíně narodila. Zemřela před třemi lety.

Královna moravské lidové písně má ve Vsetíně trvalou připomínku

Slavná vsetínská rodačka Jarmila Šuláková se trvale zapsala do tváře svého rodného města. Vedení Vsetína rozhodlo, že její jméno ponese prostor mezi nově postavenou nákupní galerií u vlakového nádraží a výškovým domem, takzvaným „věžákem“.

„První návrh na pojmenování prostranství po Jarmile Šulákové jsme obdrželi od Obce spisovatelů a ten podpořila také kulturní komise Rady města,“ sdělil v únoru letošního roku vsetínský starosta Jiří Růžička. „Místo je poblíž bývalé prodejny gramodesek, kde paní Šuláková prodávala, jde tedy o jistou symboliku,“ vysvětlil důvod pojmenování daného prostranství starosta. Návrh jednohlasně schválilo zastupitelstvo města.

Původně mělo být nové náměstíčko slavnostně otevřeno v rámci programu 11. Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec. Ten se ale z důvodu koronavirové pandemie neuskuteční. Vedení města se proto rozhodlo uspořádat slavnostní otevření náměstí Jarmily Šulákové spolu s odhalením její pamětní desky ve čtvrtek 25. června.

Folklorní zpěvačka Jarmila Šuláková, neoficiálním titulem zvaná “královna moravské lidové písně” či “valašská královna lidové písně”, se narodila ve Vsetíně. Moravský, zvláště valašský folklor proslavila doma i v zahraničí. Část své bohaté umělecké kariéry spojila i se známou folkrockovou kapelou Fleret, s níž teď vystupuje její dcera Zuzana. Zemřela před třemi lety ve věku 87 let.

Autor: pjk, Zdroj: město Vsetín, foto: jarmilasulakova.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*