Výbuch plynu poničil dům ve Vlasaticích, jeden člověk se zranil

vlasatice

V rodinném domě ve Vlasaticích na jižní Moravě v noci na dnešek vybuchl plyn uniklý z tlakové lahve, poničil část domu. Zranil se při tom uživatel domu, starší muž. Médiím to řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Hasiči museli dům stabilizovat. Výši škody a příčinu výbuchu budou vyšetřovatelé teprve zjišťovat.

Hasiči k nahlášenému výbuchu plynu vyjeli zhruba hodinu po půlnoci, současně s nimi na místo podle mluvčího přijela i záchranářská posádka. V její péči skončil starší muž.

Pacient dostal kyslíkovou terapii, ošetřili jsme mu popáleniny, dostal tišící prostředky. Těžce popáleného jsme ho transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnici Brno Bohunice,” řekla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

vlasatice

Hasiči z domu vynesli i dva psy. “Po výbuchu propan-butanu byl rodinný dům poškozen a velitel zásahu si pro posouzení nechal povolat statika. Dále na místo požadoval energetiky,” uvedl mluvčí na webu. Statik podle něj konstatoval, že dům je neobyvatelný a čelní zeď je třeba stabilizovat. Energetici také odpojili celý objekt od elektrické energie.

Operační středisko na místo povolalo další techniku s výdřevou (dřevěnou výztuží). Hasiči až do šesté hodiny ranní objekt stabilizovali,” uvedl mluvčí.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: HZS JMK

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*