Výluka: O víkendu nepojede z Brna do Vranovic a Židlochovic většina vlaků

O víkendu nepojede Z Brna do Vranovic a Židlochovic většina vlaků. Kvůli opravám trati bude v provozu jen jedna kolej na koridoru směrem do Břeclavi. Osobní vlaky se proto na trať nevejdou. Menší část vlaků pojede bez omezení.

Cestující čekají omezení a náhradní doprava

Výluka začne v sobotu v 7:50 a skončí v neděli v 17:10. Ve směru z Brna bude v sobotu naprostá většina vlaků nahrazena až z Modřic, to znamená, že z hlavního nádraží do Modřic vlak pojede. Pouze tři vlaky do Židlochovic nahradí autobusy už z Brna. V opačném směru to bude stejné. V neděli pojedou všechny autobusy až z Modřic, respektive do Modřic. Jak který vlak pojede, najdou cestující na webu IDS JMK, odjezdové časy jsou podle pravidelného jízdního řádu.

Místo vlaků budou k dispozici čtyři autobusové linky A, B, C a D. Linky A a B pojedou z Modřic do Vranovic, první přes Hrušovany, druhá je vynechá. Linky C a D pojedou do Židlochovic, první opět přes Hrušovany, druhá je vynechá.

Z Brna budou autobusy vyjíždět od zastávky pod nádražní budovou od viaduktu. Ve všech zastávkách s výjimkou Vojkovic zastaví u nádražní budovy. Ve Vojkovicích zastaví na zastávce v ulici Hlavní a vůbec nebudou obsluhovat zastávku v Popovicích, kam lidé mohou dojet vlaky, které nebudou nahrazené autobusy.

Zdroj: ČTK, foto: pxhere.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*