Vysněný přestup do ligy padl. Nečekám, že se ještě někdo ozve, říká kanonýr Líšně Málek

Stejně branek jako Jaroslav Málek má na kontě ještě Ladislav Mužík z Chrudimi, to ale nic nemění na tom, že devětadvacetiletý záložník prožívá nejlepší podzim v kariéře. „Jsou to sice převážně góly z penalt, ale i tak si toho cením. Jsem spokojený,“ uvedl pro zpravyzmoravy.cz

Málek dříve hrával za Třinec nebo Žižkov, ale až v Líšni prožívá své životní fotbalové období. Tím spíš, když tým z Brna teď tak šlape. „Po jaru jsme si říkali, že naše druhá sezona ve druhé lize bude těžší. Chtěli jsme se zachránit a vzniklo z toho toto, což je nádherné,“ usmívá se při pohledu na tabulku. Co za báječným podzimem podle něj stojí? „Posílili jsme. Někteří kluci, kteří neměli zkušenosti, je získali na jaře a zlepšili se. Lidé nás sice podceňovali, my ale víme, že máme hodně dobrý tým. Nejsme outsideři,“ dodal.

Líšeň přezimovala druhá a je ve hře o postup do Fortuna ligy. Klub ale už teď píše pohádku a jeho posun mezi elitu, to by bylo spíše sci-fi. „Dělali jsme si z toho srandu, ale teď je možné asi všechno. Šanci na postup máme, ale první liga, to už by bylo na Líšeň asi moc,“ zamýšlí se Málek, který patří k hlavním hvězdám celé soutěže.

Momentka z prosincového utkání s Prostějovem. Jaroslav Málek bojuje o míč s Jiřím Spáčilem.

Čekal jsem větší zájem

I proto se očekávalo, že by na něj mohla přijít ligová nabídka, o kterou by hodně stál. Nikdo se mu ale neozval. „První liga mě hodně láká. Upřímně jsem o nás ale čekal větší zájem, asi nás ale jen sledovali. Jsem zklamaný, že to nevyšlo,“ přiznal brněnský záložník, který už počítá s tím, že i na jaře bude pokračovat v barvách Líšně. „Nečekám, že se ještě někdo ozve. Týmy, které hledají posily, už by nás asi kontaktovaly. Ale nikdy neříkej nikdy, uvidíme, jak to dopadne,“ dodal.

Žádnou zášť z toho, že by měl pokračovat v Líšni, od něj ale nečekejte. Málek je totiž v klubu maximálně spokojený. „Je to nejlepší klub, kde jsem kdy působil. To, jak se o nás starají, je neskutečné. Je super tady hrát,“ říká na adresu týmu, kde patří mezi nejzkušenější hráče v kabině. „Mladí se k nám ale skvěle přidávají. Věk neřešíme, máme tady super partu a jsme si rovni,“ doplnil Málek.

Situace ve fotbalovém Brně je v současné době opravdu zvláštní. Zbrojovka, která je dlouholetou jedničkou, se totiž trápí mezi elitou, zatímco Líšeň se baví o úroveň níž. A na náladě fanoušků je to znát. „Hodně fanoušků přešlo k nám. Se Zbrojovkou neměli trpělivost a fandí Líšni. Jen je škoda, že teď nemůžou chodit lidi, protože bychom měli plný stadion,“ komentuje Málek současnou koronavirovou situaci.

Přečtěte si  Ráno do práce, pak na trénink. Ale před baráží mám volno, hlásí vyškovský Vintr

Ráno do práce, odpoledne na trénink

Mimochodem, sport není to jediné, co Málka živí. Devětadvacetiletý fotbalista kromě toho i pracuje. „Dělám u jednoho pána, který má auta a rozváží materiál. Ráno vstanu a na šestou, někdy i na pátou, jdu do práce. Rozvezu palety nebo zeleninu, zkrátka co je potřeba, a jedu zpátky. Doma se naobědvám, odpočinu a jdu na trénink. Je to náročné, jsem unavený a přítelkyně z toho někdy není ráda, ale fotbal mě baví,“ říká Málek, jenž zdaleka není jediným hráčem z kádru Líšně, který si kromě fotbalu vydělává i jinak. „Snad jako jediný tým trénujeme odpoledne a můžeme tak chodit do práce. Pracuje nás více než půlka kádru. Nikdy totiž nevíte, co se může stát. Navíc až jednou skončíte, tak to nebude takový skok. Tím spíš bych si pak vážil, kdyby mě oslovil někdo z ligy,“ otevřel Málek ještě jednou téma případného přestupu. Dočká se ho?

Autor: resp Foto: SK Líšeň

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*