Vysočina chce proti tradičnímu rivalovi udržet vítěznou domácí sérii. Sokolov doufá v obrat sezóny

Tradiční rivalové: FC Vysočina Jihlava vs Baník Sokolov

Vysočina do druhé třetiny druhé ligy vstoupí náročným duelem proti tradičnímu soupeři – Baníku Sokolov. V pátek 4. října na sebe v Jihlavě narazí celky z opačných pólů tabulky, které ve vzájemných zápasech jen zřídka ztrácejí body na svém stadiónu. Vysočina půjde i v nadcházejícím utkání za tříbodovým ziskem a natažení domácí vítězné série na šest zápasů. Sokol doufá v příznivý obrat této dosud nepříliš zdařilé sezóny.

Vzájemné duely vede Jihlava

Vysočinu do role favorita tlačí nejen bilance vzájemných duelů v Jihlavě, ale též pohled do tabulky. Zatímco FCV je třetí s jednobodovou ztrátou na druhou Duklu Praha, Baník zažívá vůbec nejhorší vstup do soutěže. V deseti druholigových bitvách získal pouze šest bodů, což jej srazilo na 15. příčku se stejným bodovým ziskem, jako má poslední Varnsdorf. Venku Sokolov zatím získal pouze 1 bod za remízu v Ústí nad Labem, ovšem nedaří se mu ani na severozápadě Čech, kde vydoloval body za výhru nad Vlašimí a remízy s Hradcem Králové a Prostějovem. V posledním kole byl blízko domácí remízy s Duklou Praha, ale nakonec ze hřiště odešel poražen 2:3.

Baníku se nedaří i přes kvalitní individuality v kádru

Přitom má sokolovský kádr svoji nepochybnou kvalitu. Baník se může opřít o urostlé, spolehlivé a zkušené stopery Čiháka, Hoška, popřípadě Stropka. Nebezpeční jsou křídelníci Vávra a Štípek. Uvidíme, kdo bude hrozit na hrotu, neboť Červenka bude absentovat kvůli žlutým kartám. Ve středu pole se na straně Baníku postaví Ondřej Machuča, kterého doplňují Machek a Selnar.

Vysočina má ambici bojovat o nejvyšší příčku

Vysočina po náročném „anglickém“ týdnu důkladně potrénovala a nyní se cítí připravená na nadcházející duel. „Čeká nás těžké utkání proti soupeři, který se v tabulce nenachází v komfortní situaci. Lze očekávat, že nás čeká dobývání hostující obrany. Věřím, že podáme dobrý výkon a že dokážeme naše šance dohrát do gólového vyústění. Rádi bychom se udrželi v boji o přední příčky, k čemuž samozřejmě v pátek potřebujeme prodloužit sérii domácích vítězství v této sezóně,“ rozhovořil se o předzápasových očekáváních jihlavský asistent trenéra Josef Mucha.

Absence v kádru západomoravského celku

V posledním kole na Žižkově do zápasu zdravotní problémy nepustily Zoubeleho, naopak se vykartoval Tijani. „Nabízí se dvě varianty – buď Karel Pojezný, jenž nastoupil v pohárovém zápase proti Spartě, nebo zkušenější Filip Vedral. Lukáš se postupně zapojuje do tréninku, ale zatím nelze očekávat, že by byl připraven do zápasu,“ popsal možné náhrady ztrát v kádru Mucha.

Vzájemná bilance FC Vysočina Jihlava – FK Baník Sokolov

14 utkání:  5 – 5 – 4  16:22 | doma: 5 – 2 – 0  10:4 | venku: 0 – 3 – 4  6:18

Tipujte, kdo uspěje v duelu FC Vysočina Jihlava – FK Baník Sokolov

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Zápasy týmů z Moravy a Slezska – 11. kolo 2- ligy

04. 10. 2019 18:00FC Vysočina Jihlava – FK Baník Sokolov
05. 10. 2019 10:15FK Fotbal Třinec – MFK Vítkovice
05. 10. 2019 10:15FK Dukla Praha – 1.SK Prostějov
05. 10. 2019 10:15MFK Chrudim – FC Zbrojovka Brno
05. 10. 2019 16:00SK Líšeň – FK Ústí nad Labem

Zdroj a foto: FC Vysočina Jihlava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*