Vyženeme nepřizpůsobivé z autobusového nádraží, slibuje vedení Zlína

Autobusové nádraží nepatří mezi chlouby Zlína.

Vedení Zlína chce vyřešit neutěšený stav autobusového nádraží v centru města před plánovanou rekonstrukcí. Primátor Jiří Korec se setkal se zástupci společnosti Z-Group, která je vlastníkem nádraží. V plánu je investice do zvelebení i častějších policejních kontrol.

„Neutěšený stav autobusového nádraží je všem Zlíňanům známý. Proto komunikujeme se zástupci společnosti Z-Group, abychom alespoň zmírnili jeho současný špatný stav, než dojde k rekonstrukci, která je navázána na stavbu nového dopravního terminálu,” sdělil zlínský primátor. Podle něj by si rekonstrukci zasloužila výpravní i sousední budova, která by přilákala nové atraktivní nájemníky.

Primátor se na schůzce, na které jej doprovázeli ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček a vedoucí Odboru městské zeleně magistrátu města Zlína Ivo Divoký, dohodl se zástupci společnosti Z-Group a. s. na postupu týkající se především eliminace nepřizpůsobivých občanů, kteří se podle vedení města dlouhodobě zdržují v okolí autobusového nádraží, přespávají a žádají kolemjdoucí o peníze, za které si pak kupují alkohol.

Zvýšíme kontroly, ohraničíme část výpravní budovy

„Dohodli jsme se, že Městská policie Zlín v součinnosti s Policií České Republiky zvýší kontroly a dohled autobusového nádraží. Dále bude postaveno ve spolupráci se společností Z-Group mobilní oplocení pro ohraničení zadní části výpravní budovy, aby nepřizpůsobiví občané nespali pod přilehlým přístřeškem,” informoval Korec.

Dále bylo dohodnuto, že městská zeleň zrealizuje zmlazení keřů pro zajištění průhlednosti lokality, aby v této nebyla temná zákoutí. Vzhledem k nedávnému pádu stromu proběhne i audit a tahové zkoušky všech stromů v lokalitě. Dle výsledků budou přijata další opatření.

“Chceme taktéž zamezit posedávání na zídce u vstupu na autobusové nádraží, takže jsme oslovili městské architekty, aby nalezli vhodné řešení. Některé změny proběhnou prakticky ihned. Do konce prázdnin chceme mít vše hotové,“ dodal primátor.

Zdroj: město Zlín, foto:

Související články

Přečtěte si  Dačice se dočkaly dětského dopravního hřiště. Snavnostně ho otevřou o víkendu

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*