Vznik nové přehrady na Opavě se blíží, probíhá odstraňování domů

Vizualizace budoucí přehrady Nové Heřminovy

Příprava přehrady Nové Heřminovy, která má vzniknout na řece Opavě, pokračuje odstraňováním vykoupených objektů. Demolicím předcházel archeologický průzkum, informovala tisková mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková.

Chystá se budoucí zátopa

“Právě probíhá další etapa odstraňování objektů z budoucí zátopy připravovaného vodního díla Nové Heřminovy na řece Opavě. V zátopě budoucí přehrady je aktuálně vykoupeno 98,8 procent nemovitostí včetně pozemků s celkovými náklady ve výši přibližně 300 milionů korun,” uvedla Vlčková.

V oblasti budoucí zátopy se podle slezských vodohospodářů nacházelo celkem 55 souborů staveb. Doposud bylo na katastrálním území obce Nové Heřminovy demolováno 25 staveb. Nyní bude odstraněno dalších 17 budov. Práce byly zahájeny koncem září a potrvají dva měsíce. Demolici zbylých 13 staveb plánuje Povodí Odry postupně vyřešit v následujících letech.

U všech objektů, které jsou určeny k odstranění, probíhá záchranný archeologický výzkum. “Byl zahájen již začátkem roku 2020 a nyní je dokončován v součinnosti se zhotovitelem demolic během terénních prací,” sdělila Vlčková. Náklady na demolice dosud dosáhly výše zhruba 40 milionů korun.

Zdroj a foto: Povodí Odry

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*