Westernové městečko v Boskovicích připravuje lahůdku pro milovníky hudby a westernů, spojí symfonický orchestr s živými scénami

Netradiční hudební i divácký zážitek v podobě představení Western symphony připravují ve Westernovém městečku v Boskovicích. Spojí hudbu z nejslavnějších filmů o Divokém západu s živými scénami z nich. Společně vystoupí na jedné scéně pod vedením dirigenta Jiřího Korynty 40 členů Pražského filmového orchestru s herci a špičkovými jezdci na koních, kteří se svým jezdeckým uměním vystupují po celé Evropě. Představení se bude konat 1. července v přírodním amfiteátru, který se nyní připravuje pro inscenaci Poklad na Stříbrném jezeře.

„Chceme nabídnout divákům něco zcela nového a neotřelého. Chceme ukázat, že umění nezná hranic, a že na filharmoniky chodí i kovbojové a indiáni,“ řekl s úsměvem šerif městečka Luboš Jerry Procházka. Vstupenky jsou v předprodeji na www.ticketportal.cz.

Na Moravě půjde o historicky první spojení symfoniků vystupujících ve velkých koncertních sálech, například pražské Rudolfinum či Obecní dům, s herci a trikovými jezdci na koních.

Společnou ideou hudebníků a milovníků světa indiánů je na jedné straně dostat ty, kteří chodí na vážnou hudbu do koncertních sálů ven do přírody, a na straně druhé ty, kteří se těmto akcím zásadně vyhýbají k poznání, že koncert filharmoniků je i pro milovníky country.

Návštěvníci se mohou těšit na melodie z filmů Vinnetou, Tenkrát za západě, Sedm statečných, Poslední Mohykán a mnoho dalších

Představení nabídne divákům setkání s jejich filmovými hrdiny. Dorazí velký náčelník Apačů Vinnetou s Old Shatterhandem stejně jako Poslední Mohykán Čingangúk se synem Unkasem a Sokolím okem. Přijede pistolník Chris s přáteli ze Sedmi statečných. Na scéně se objeví rančer John Dutton se svými honáky ze seriálu Yellowstone. Vystoupení připomene i legendární snímky Tenkrát na západě, V pravé poledne, Legenda o vášni či Bonanza.

„Propojení živé hudby v podání orchestru s živými scénami je naprosto unikátní,“ uvedl produkční Pražského filmového orchestru Martin Vinš. V Česku je jen málo scén, na nichž by se Western Symphony mohla uskutečnit. Do jednoho prostoru je totiž nutné vměstnat nejen hudebníky, ale i koně. Nad scénou se bude vznášet orel. Představení režíruje Igor Krištof, který je tvůrcem akčních scén z filmů, k nimž patří i novinka Princezna ztracená v čase II.

Přečtěte si  Devadesát let Vranovské přehrady: Slavíme výročí významného vodního díla
Pražský filmový orchestr povede dirigent Jiří Korynta

Pražský filmový orchestr vznikl před bezmála dvaceti lety a zaměřuje se na slavnou filmovou hudbu. Momentálně pilně nacvičuje celou kolekci zhruba dvanácti skladeb. „Chceme spojit to nejlepší z obou našich světů, tedy z toho westernového i toho hudebního,“ dodal šerif Jerry.

Připomněl, že boskovické westernové městečko vzniklo již před 30 lety. Jeho srdcem je Hlavní třída (tzv. Main street) s kopiemi budov z Divokého západu, v nichž jsou restaurace, bary a obchůdky. V jezdecké aréně městečka se koná koňská show Geronimo, v níž trikový jezdec Michal bednář pracuje tzv. ve volnosti se stádem koní. Amfiteátr městečka je se svojí unikátní scénou určený pro představení o slavném románovém apačském náčelníkovi Vinnetouovi. Letos bude mít premiéru 5. července představení Poklad na Stříbrném jezeře.

Autor: red Zdroj a foto: Westernové městečko Boskovice

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*