Wilsonova ulice v Přerově se připravuje na 3. ročník benefičního koncertu Živá ulice

V samém centru města Přerova, na Wilsonově ulici se 1. září od 14 hodin uskuteční již 3. ročník benefičního koncertu Živá ulice, včetně swapu oblečení. Výtěžek z celé akce bude předán centru SONS Přerov, které se soustředí na práci se zrakově postiženými lidmi.

„Benefiční koncert Živá ulice má hned několik cílů. Oživit jednu z nejvíce frekventovaných ulic ve městě a zpříjemnit lidem pobyt ve městě hudbou všeho druhu, podpořit mladé kapely a muzikanty. Akce má pak zejména podpořit organizaci SONS, která se soustředí na práci s nevidomými a slabozrakými,” říká letošní organizátorka Lenka Jüngling.

Na akci vystoupí zpěvačky Anežka Hrušková, Tyna, Luci M, ale také například celou akci podpoří hrou na harmoniku také Ivan Bartoš. Místní umělci budou vystupovat formou buskingu, tedy pouličního hraní na improvizovaném pódiu. Pro diváky bude připraveno i malé pohoštění jako třeba voda na osvěžení, čerstvé ovoce nebo domácí bábovka.

Výtěžek z akce na podporu nevidomých a slabozrakých

Umělci vystoupí zdarma a výtěžek z dobrovolných příspěvků kolemjdoucích poputuje organizaci SONS, která jej využije k pořízení dalších pomůcek pro jejich práci.

„V předešlých ročnících se nám podařilo vybrat celkově téměř deset tisíc korun a věříme, že letošní rok bude opět úspěšný. Chtěli jsme letošní ročník oživit, proto na akci bude kromě stánku centra SONS nově také k dispozici SWAP oblečení, který je mezi lidmi velmi oblíbený,” ukončil iniciátor předešlých ročníků Jaromír Horký.

Autor: red Zdroj a foto: red, Wikimedia

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*