Jak znáte turistické cíle na Moravském Horácku a Podhorácku

0%

Malebné náměstí na fotografii se nachází ve městě

Správně! Špatně!

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči lemuje jedinečný soubor gotických a renesančních měšťanských domů s podloubími a renesančními, barokními a klasicistními zdobenými štíty. Toto město s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou, je od roku 1992 na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené Hoře najdeme na okraji kterého horáckého města?

Správně! Špatně!

Kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené Hoře je jedním z nejfotogeničtějších míst na celém moravském Horácku. Má tvar hvězdy a představuje jedno z nejikoničtějších děl barokního architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela. V roce 1994 byl poutní kostel zařazen do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Ve kterém městě můžete zavítat do této unikátně zachovalé židovské čtvrti?

Správně! Špatně!

Spleť křivolakých uliček, průchodů a plácků jako z románů Jaroslava Foglara, to je židovská čtvrť v Třebíči. Jedná se o unikátní soubor 123 dochovaných domů. Mezi ně patří například 2 synagogy, budova židovské radnice, rabínův dům, dále pak chudobinec, nemocnice a dvě školy. V roce 2003 byla společně s židovským hřbitovem zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Kde se nachází tento impozantní barokní zámek?

Správně! Špatně!

Barokní zámek v Jaroměřicích patří mezi nejimpozantnější a nejrozsáhlejší stavby první poloviny 18. století nejen na Moravě, ale i v Evropě. Reprezentační prostory zámku si zčásti zachovaly svou původní podobu, zčásti jsou volně instalovány v duchu šlechtického životního stylu 18. a 19. století.

Ve kterém městě najdeme podzemí se slavnou světélkující chodbou ?

Správně! Špatně!

Podzemí pod historickým centrem Jihlavy mnozí znají díky unikátní fosforeskující chodbě. Podzemní chodby byly ve skále tesány od konce 13. století, mnohdy ve třech patrech pod sebou a sloužily k uskladnění piva a řemeslných výrobků. V nejhlubším místě vede trasa 18 metrů pod povrchem.

V jakém klášteře můžeme spatřit tento nádherný gotický portál ?

Správně! Špatně!

Porta coeli, neboli Brána nebes, je stále funkční ženský cisterciácký klášter ze 13. století v Předkláštěří u Tišnova. Při prohlídce kláštera s průvodcem se účastník seznámí s nejzajímavějšími místy jako jsou románsko-gotická bazilika Nanebevzetí Panny Marie s proslaveným portálem, křížová chodba s rajskou zahradou nebo kapitulní síň. V hodinových intervalech jsou zpřístupněny prostory gotického jádra kláštera: kostel, křížová chodba s rajskou zahradou a kapitulní síň.

Ve kterém městě se nachází tento zámek a historický most?

Správně! Špatně!

Zámek v Náměšti nad Oslavou, patří mezi významné doklady renesančního stavitelství na Moravě. Původní hrad ze 13. st. byl moravskými pány ze Žerotína přebudován v létech 1565-1578 na honosné renesanční sídlo, které se zachovalo v téměř nezměněné podobě dodnes. Barokní most pod zámkem je díky své sochařské výzdobě přezdíván "moravský Karlův most".

Jedno z nejkrásnějších renesančních náměstí na sever od Alp můžete obdivovat ve městě

Správně! Špatně!

Slavonice jsou renesanční perla jihozápadní Moravy. Slavonice jsou nejzápadnějším moravským městem a spolu s nedalekými Dačicemi jedinými dvěma moravskými městy na území Jihočeského kraje. Ve městě můžete obdivovat renesanční měšťanské domy, zavítat do podzemí nebo prozkoumat nedaleký pevnostní areál z konce 30. let 20. století.

Jak se nazývá tento významný hrad, který byl za úspěšné odražení Švédů pasován na moravskou zemskou pevnost ?

Správně! Špatně!

Hrad Pernštejn je zajímavý svým složitým stavebním vývojem a proměnou středověkého hradu v barokní moravskou zemskou pevnost. Ceněné jsou také architektonické detaily a sochařská i malířská výzdoba.

Kde se nazývá tento největší přírodní zábavní komplex v České republice ?

Správně! Špatně!

Šikland je největší přírodní zábavní komplex s největší nabídkou služeb a zábavy v České republice. Nachází se u Zvole nad Pernštejnem. Kromě Westernového městečka nabízí také Motosport a military offroad areál a Strašidelný zámek v nedaleké Dolní Rozínce.

Jak znáte turistické cíle na Moravském Horácku a Podhorácku

Gratulujeme. Vaše znalosti turistických zajímavostí moravského Horácka a Podhorácka jsou vynikající.

Velmi dobře. Vaše znalosti turistických zajímavostí Horácka a Podhorácka jsou dobré. Zkuste tam vyrazit a ještě je vylepšit 🙂

Ve znalosti turistických zajímavostí Horácka a Podhorácka máte ještě mezery. Tady je cena útěchy. Zkuste tam vyrazit na průzkum.

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*