Z dolu Darkov nové ohnisko nákazy. V okolí nedošlo k uvolnění opatření

Důl Darkov

V pondělí 25. května se ruší řada omezení kvůli koronaviru. Neplatí to ale pro Karvinsko ve Slezsku, kde se z dolu Darkov stalo nové ohnisko nákazy. Podle posledních údajů jsou zde přes dvě stovky nakažených horníků a jejich rodinných příslušníků.

Uvolňování opatření pro Karvinsko neplatí

Mezi horníky v černouhelném dole Darkov se nedávno objevila nákaza koronavirem. COVID-19 už postihl přes dvě stě osob, nákaza se šíří i v dalších dolech OKD. Padlo proto rozhodnutí o ponechání mimořádných opatření v blízkém okolí.

V samotném Darkově probíhalo od 18. května testování zaměstnanců na koronavirus. V pondělí je naplánováno posledních 100 testů. Podle společnosti OKD se nakonec podařilo otestovat více lidí, než bylo původně naplánováno. „Je to dáno tím, že jsme v širší míře přizvali dodavatelské firmy, které pro nás provádějí práce a jejich zaměstnanci jsou ve styku s těmi našimi“, upřesnil ředitel provozu OKD David Hájek.

Provoz Dolu Darkov je v současné době omezen na bezpečnostní minimum. „V podzemí se pohybuje 150 zaměstnanců, kteří zajišťují bezpečný chod dolu. Takto fungujme od pátku, abychom dosáhli toho, aby se do práce vrátili jen zaměstnanci, kteří prošli testováním s negativním výsledkem,“ dodal David Hájek. Těžba na Dole Darkov je v tuto chvíli přerušena.

Zdroj a foto: OKD

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*