Z mostů a zábradlí zmizí reklama, rozhodlo vedení Brna

Mezi nejvíce "oreklamovaná" patří prostor před brněnským hlavním nádražím.

V Brně bude méně dopravního smogu. Rozhodnutí městské rady povede k odstranění reklamních bannerů a upoutávek na zhruba stovce míst po celém městě.

Rada města Brna na svém zasedání odhlasovala vypovězení všech nájemních smluv v působnosti Odboru dopravy. Typicky se jednalo o pronajímání městského majetku pro reklamní účely.

Nechceme agresivní reklamy na každém rohu

Podle prvního náměstka brněnské primátorky Petra Hladíka vedla k rozhodnutí snaha omezit vizuální smog. “Rozhodli jsme se pro razantní řešení. Brno má nyní 96 aktivních smluv, skrze které je pronajímán městský majetek pro reklamní účely. Všechny vypovíme. Často se jedná o plochy kolem dopravní infrastruktury, jako jsou mosty nebo zábradlí kolem komunikací,” uvedl Hladík.

Podle něj tento krok povede k příjemnějšímu prostředí. “Chceme, aby prostředí, ve kterém se Brňané pohybují, bylo příjemné a nemuseli v něm čelit agresivním reklamám na každém rohu,“ doplnil první náměstek primátorky.

Odbor dopravy byl pověřen vypovídat smlouvy bezodkladně. Posléze bude možné začít s okamžitým odstraněním konkrétních reklam.

Foto: SNIP & CO

Doporučujeme

1 Comment

  1. Když nebudou reklamy, nebude už žádný důvod, aby zůstávalo zbytečné zábradlí mezi zastávkama šalin u hlavasu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*