Z turnaje odcházíme se vztyčenou hlavou, říká kapitán hokejové dvacítky Libor Zábranský

Zázrak se nekonal, hokejisté ČR ve čtvrtfinále domácího mistrovství světa juniorů nestačili na favorizované Švédy, prohráli 0:5 a boje o medaile budou sledovat už jen v televizi. Přesto parta okolo Libora Zábranského bojovala až do konce. „Jak mistrovství nakonec dopadne, to mě už upřímně nezajímá,“ přiznal kapitán českého týmu.

Junioři ve skupině zaskočili Rusy a vybojovali bod s USA. Ale taky prohráli s Německem a dostali výprask od Kanady. Do čtvrtfinále proto šli ze čtvrtého místa a narazili na rozjeté Švédy. „Skupinu jsme měli extrémně těžkou, Švédové takovou ne. Stálo nás to hodně sil, ale na to se nesmíme vymlouvat,“ řekl po porážce s výběrem Tre Kronor kapitán domácího týmu Libor Zábranský.

Devatenáctiletý odchovanec brněnské Komety, který je už třetím rokem v zámoří, byl na turnaji se čtyřmi góly nejlepším střelcem českého týmu. Ve čtvrtfinále ale ani on na švédskou obranu nevyzrál. „Pro náš ročník 2000 to byl možná poslední zápas v reprezentaci. Podle mě k tomu každý takhle přistoupil. Bylo vidět, že jsme se s tím i za stavu 0:5 snažili něco udělat, byť to bylo nereálné,“ dodal lídr naší defenzivy.

Domácí výběr srazila nedisciplinovanost a tresty

Svěřence trenéra Václava Varadi po celý turnaj srážely hloupé fauly. Domácí byli nejtrestanějším týmem šampionátu a hra v oslabení je zřejmě stála i čtvrtfinále, přestože do zápasu nevstoupili vůbec zle a dokonce přežili oslabení třech proti pěti. „Stálo nás to hrozně moc sil. Troufnu si říci, že jsme je výborně odbránili, blokovali jsme střely, šli do všeho po hlavě. A pak jim tam spadnou dvě serepetičky po třech zblokovaných střelách,“ smutnil Zábranský. Druhý gól šel na vrub gólmana Lukáše Dostála, který špatnou rozehrávkou naservíroval soupeři kotouč jako na zlatém podnose. Kabina jej ale podržela. „Nechali jsme ho vykoupat, nikdo mu nepomohl,“ dodal Zábranský.

Ve druhé třetině se výkon národního týmu zvedl, na švédského gólmana Huga Alnefelta ale nikdo recept nenašel. „Nic se nám tam neodrazilo. Musíme si přiznat, že Švédové byli lepší. Neměli však lepší srdíčko, my hrozně bojovali. Skoro každý tam šel napůl zraněný, hráli jsme turnaj na patnáct lidí, o to víc to štve. Přes zranění jsme tam nechali všechno,“ vyzdvihl bojovnost týmu kapitán.

Fanoušci byli skvělí

Hokejisté ČR odehráli turnaj v Ostravě před parádní kulisou, na kterou budou ještě dlouho vzpomínat. Fanoušci totiž za týmem stáli i ve chvílích, kdy se hráčům na ledě příliš nevedlo. „Doufám, že si lidi budou vážit, že jsme nic nevzdali. I když jsme byli podceňovaní. Jenom velký dík všem fanouškům, hráčům a realizačnímu týmu,“ řekl za kabinu Zábranský. „Fakt jsem hrozně hrdý na všechny kluky. I na ty zraněné, co se na nás nevykašlali a s týmem zůstali,“ dodal.

Na Varaďův tým se často snášela kritika, jeho svěřenci se ale ani jednou nevzdali. A bojovali až do úplného konce. „Celý turnaj jsme dřeli, ale teď už to pro nás končí,“ uzavřel Zábranský.

Autor: pes Foto: IIHF.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*