Zábranský již zase povede Kometu do bitvy. Brno se představí v Třinci

Hokejisté druhého Třince přivítají v úterní dohrávce 15. extraligového kola Brno, jež čeká už pět zápasů na vítězství. Neúspěšná série vedla ke změně na střídačce Komety. Kouč Petr Fiala po nedělní domácí prohře 2:7 s Karlovými Vary rezignoval, k týmu se vrátil majitel klubu Libor Zábranský.

Neočekávám, že by se Kometa po této změně prezentovala nějakým rapidně jiným způsobem. Mají zkušené mužstvo, které má velký potenciál stát se týmem, který udává tempo tabulce extraligy. I přes období, ve kterém bodově tápou, mají spoustu šikovných zkušených hokejistů s velmi dobrým brankářem,” uvedl trenér Ocelářů Václav Varaďa.

Třinec je po třech výhrách za sebou druhý s šestibodovým mankem na vedoucí Spartu. Ocelářům se daří i přesto, že je řada opor mimo hru. Bezprostředně před nedělním vítězným zápasem v Hradci Králové (4:1) ze sestavy vypadl i zkušený obránce Krajíček.

Poslední zápasy plníme, co máme. Když hrajeme zodpovědně, tak mají soupeři velký problém dostat se k nám do pásma, což bylo vidět i v Hradci. Střední pásmo hrálo velkou roli,” řekl útočník Michal Kovařčík.

Obhájce titulu má nyní v extralize náročný program, mužstvo čeká osm zápasů v 17 dnech. Hned ve čtvrtek přivítají Slezané v ocelářském derby Vítkovice. “Každý hokejista radši hraje zápasy než trénuje. Myslím si, že jsme dost zkušení na to, abychom zregenerovali a síly na zápas měli,” ujistil Kovařčík.

Aktuální forma

Zábranský očekává výrazné zlepšení

Kometa po předcházející sérii šesti vítězství nastřádala už pět porážek za sebou. K týmu se tak vrátil klubový šéf Zábranský, který dovedl mužstvo k titulům v letech 2017 a 2018. Na pozicích asistentů zůstali Kamil Pokorný a Jiří Horáček, který dosud působil na pozici videokouče. V novém složení se realizační tým představí už v Třinci.

“Je to reakce na odstoupení pana Fialy, který po nedělním zápase rezignoval. Jiné řešení se v tuto chvíli pro Kometu nenabízelo. Věřím, že společně s asistenty dokážeme klukům pomoct a že se zase vrátíme na vítěznou vlnu,” uvedl Zábranský, který se dnes ujal trenérské taktovky.

Přečtěte si  Do Zlína zamíří elita evropské rally včetně jedenáctinásobného vítěze Kopeckého

Na tréninku bylo patrné, že změny nastanou i ve složení formací. “Klukům v kabině jsem už řekl, že dohrávat zápasy budou ti nejlepší. Dělával jsem to tak vždycky, není to nic nového,” prohlásil Zábranský.

Nic jiného než výrazné zlepšení si od našich hráčů nepřipouštím. Viděl jsem zápas Třince v Hradci. Hráli výborně v obraně, výborně ve středním pásmu a zaslouženě vyhráli. Ale s kým jiným se máme nakopnout než s týmem, který hraje výborně?” dodal Zábranský.

Utkání se hraje 19. listopadu 2019, 17:00 ve WERK ARENA, Třinec.

Autor: resp Zdroj: ČTK Foto: HC Oceláři Třinec

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*