Začal školní rok. V Brně školáky vítal ministr školství, v Třinci prezident

V mateřských, základních a středních školách dnes začal nový školní rok. Do lavic poprvé usedlo asi 107.800 prvňáčků, zřejmě méně než loni. Na některých místech se otevřely nově postavené či zrekonstruované školy.

V Základní škole Slezská v Třinci na Frýdecko-Místecku popřál prezident Miloš Zeman dětem, aby byli zvědavé: „Chtěl bych vám popřát zvědavost, která znamená schopnost se ptát. Nečekat, co se vám objeví v učebnicích, ale snažit se to domyslet“. Zeman žákům řekl, aby nečekali, co objeví v učebnicích, ale sami se snažili hledat třeba na internetu. Prezident přišel do školy se svou ženou Ivanou a moravskoslezským policejním ředitelem Tomášem Kuželem, kteří dětem rozdali knížky policejních pohádek.

Ministr školství Robert Plaga (ANO) se naopak rozhodl pro soukromou akci bez pozornosti médií a v Brně doprovodil do první třídy svou dceru.

Celkem by v novém školním roce mělo do základních škol v celé ČR chodit asi 953.500 dětí, tedy o přibližně 12.500 víc než loni. Do denního studia ve středních školách nastoupilo dnes podle odhadu ministerstva školství kolem 409.000 žáků, meziročně zhruba o 5000 více.

Nejbližší prázdniny přijdou na konci října, kdy děti nebudou muset do školy pět dní. První pololetí skončí ve čtvrtek 30. ledna 2020, poslední den nadcházejícího školního roku připadne na úterý 30. června.

Zdroj: ČTK Foto: freepik.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*