Začala příprava propojení Valašska s D1, soutěž se protáhla

Přípravné práce na budoucí Palačovské spojce

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo v těchto dnech přípravné práce související se stavbou takzvané Palačovské spojky. Stavba oficiálně nazvaná I/35 Lešná – Palačov propojí silnici I/35 s dálnicí D48 a následně D1. Přínosem má být zejména lepší silniční napojení Valašska.

Soutěž na výběr zhotovitele novostavby se protahuje. ŘSD informovalo o posunutí termínu pro podání nabídek o tři měsíce. Aktuálně probíhá skrývka ornice a kácení dřevin, brzy na trase začne archeologický průzkum.

Soutěž silničáři vypsali loni v prosinci s odhadovanou cenou 2,2 miliardy korun. Původní termín pro odevzdání nabídek 16. února muselo ŘSD několikrát posouvat, aktuálně platí 25. května.

Palačovská spojka na mapě (zdroj: ŘSD)

Alternativa na pětatřicítku

Nová komunikace označovaná jako Palačovská spojka se má stát alternativou k současné silnici I/35 z Hranic do Valašského Meziříčí. Napojí Valašsko na dálnici D1. Součástí zakázky je také necelých pět kilometrů nového úseku silnice I/35 z Lešné do Palačova o šířce 24,5 metru.

Na dalších 3,7 kilometru proběhne rekonstrukce D48 mezi Dubem a Palačovem. Nová silnice by podle silničářů měla přispět k lepší integraci a rozvoji valašské oblasti právě tím, že získá napojení na důležité silniční tahy. Hotovo by mělo být v roce 2025.

Video ukazující budoucí Palačovskou spojku

Zdroj, foto a video: ŘSD

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*