Zápas Vysočiny s Třincem odstartoval jarní část druhé fotbalové ligy. Body zůstaly v Jihlavě

vysocina-trinec

FC Vysočina první jarní zápas zvládla. Proti Třinci na svém stadiónu potvrdila roli favorita a navázala na svoji skvělou domácí bilanci v aktuálním ročníku Fortuna národní ligy. Důležitý tříbodový zisk se zrodil v první půli.

Kouč Radim Kučera se musel obejít bez Novotného, který stál za žluté karty. V sestavě debutoval odchovanec a překvapení zimní přípravy Vojtěch Křišťál. Fanouškům se představily také zimní posily Diouf a Arroyo.

Jihlava si od prvních minut vytvořila územní převahu, ale přes soustředěnou defenzívu Třince se dlouho nemohla dostat do šancí. Až po čtvrthodině hry se do nadějné situace dostal Smejkal, když jej na zadní tyči našel centr Křišťála. V 18. minutě po rohovém kopu zahrozil hlavou Tlustý, ale jeho pokus letěl nad břevno.

Domácí šli do vedení ve 23. minutě, kdy Lacko potáhl rychlý kontr, uvolnil Arroya, který ve vápně našel volného Rezka, jenž Adamušku propálil mezi nohy. Ještě veseleji bylo v Jihlavě o dvě minuty později, kdy se kličkující Rezek odvážně vrhl do vápna mezi stopery, odražený míč se dostal k extřineckému Arroyovi a ten šikovně podél gólmana zvýšil na 2:0.

Třinec se ihned po rozehrávce druhé půle dostal do šance ve vápně Jihlavy, ale nezamířil přesně. Vysočina zahrozila v 55. minutě, ale volej Zoubeleho po rohovém kopu letěl vysoko nad. O pár minut později byla zkušená ofenzivní opora Vysočiny bohužel nucena odstoupit pro zranění. V 69. minutě se zaskvěl Vejmola, když skvěle vyškrábl hlavičku jedno z třineckýcpo standardní situaci.

V 81. minutě se do přesného centru Lacka hlavou položil Křišťál, ale Adamuška míč bezpečně lapil. V 86. minutě pak Vejmolu vystrašila tvrdá rána Valenty z 30ti metrů, kterou jihlavský strážce branky musel vyrazit na roh. Když v nastaveném čase vytáhl Vejmola skvělý reflex po hlavičce třineckého hráče, skončil duel zaslouženou domácí výhrou 2:0.

Domácí lodivod Kučera ocenil čisté konto obdržených branek

Tříbodový zisk je pro nás velice cenný a důležitý. Od začátku jsme věděli, do čeho jdeme a že nás opravdu nečeká lehký soupeř. Pomohlo nám, že nám celkem vyšel začátek utkání. Vstřelili jsme dvě branky a chybělo nám dotažení některých dalších akcí. Byly vidět průvodní jevy úvodního jarního kola – rozháraná hra, zbytečné chyby, jednoduché ztráty míčů, zvykání si na mokrý trávník. V závěru jsme se dostávali pod tlak, když Wojnara vpředu doplnil Akulinin a hosté nákopy zjednodušili hru. Jsem rád, že jsme těžký zápas zvládli dotáhnout do vítězného konce a jsem rád i za nulu na kontě inkasovaných gólů, kterou jsme uhráli po hodně dlouhé době. Jsme spokojení, do jara jsme dobře vstoupili a vytvořili jsme si dobrou výchozí pozici před utkáním na Dukle,“ řekl úvodem tiskové konference domácí lodivod.

FC Vysočina – FK Třinec  2:0 (2:0)

Góly: 23. Rezek, 26. Arroyo

ŽK: 71. Cienciala, 76. Akulinin, 84. Omasta (TŘI)
Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Dobrovolný
Diváci: 973

FC Vysočina: Vejmola – Křišťál, Diouf, Tlustý, Javůrek – Fortelný, Lacko – Smejkal (90. Šimko), Zoubele (65. Klobása), Rezek – Arroyo (84. Koubek).

Třinec: Adamuška – Omasta, Kušnír, Bedecs, Puchel (75. Akulinin) – Weber, Machalík (82. J. Valenta) – Hlúpik, Steinhübel, Cienciala – Wojnar.

Autor: red Zdroj a foto: FC Vysočina Jihlava