Zavadil odsunul fotbalový důchod. Společně se synem nastupuje v přeboru

Ještě na jaře patřil do kádru brněnské Zbrojovky, které na hřišti, ale především svým působením v kabině, pomohl k návratu do Fortuna ligy. Pak Pavel Zavadil uzavřel profesionální kariéru a zamířil do vesnického fotbalu.

Kariéra Pavla Zavadila byla velmi dlouhá a zajímavá. Hrával za Baník, Spartu, Drnovice, Opavu nebo Zbrojovku. Byl taky ve Švédsku a v Izraeli. Ve svých 44 letech se ale rozhodl profesionální dráhu uzavřít.

„V profesionální kariéře už jsem nechtěl ani nemohl pokračovat kvůli zdraví,“ řekl Zavadil v rozhovoru pro Deník. Z fotbalového prostředí ale neodešel, naopak, své zkušenosti předává v Řepištích na Frýdecko-Místecku, které jsou nováčkem krajského přeboru. „Rád pracuji s osobnostmi, jako je on. Je poctivý, profík, chodí na tréninky, a pokud mu to zdraví dovolí, tak chce hrát všechny zápasy. Je úžasné, že ho tady máme, těžit z toho budou i naši mladí kluci, kteří v něm uvidí vzor,“ těší se manažer klubu Pavol Bugáň.

Každý půlrok jedna hvězda

Řepiště jsou sice v přeboru nováčkem, hned letos ale chtějí postoupit do divize. Není se však čemu divit, v kádru mají taky zkušeného brankáře Michala Daňka nebo Daniela Tchuře – tedy hráče, kteří v minulosti prošli třeba ostravským Baníkem. „Vedení a trenér mi svou vizi ukázali a řekli, jak to chtějí dělat a kde by chtěli hrát. Já jsem ambiciózní člověk, vždy jsem měl ambice něco dokázat,“ říká Zavadil, který své poslední profesionální působení v Brně hodnotí kladně. „Kdyby nepřišla zranění, tak bych toho odehrál daleko víc, ale mise byla splněna. Když jsem přišel, tak byl mančaft hodně pod dekou, já jsem ale věděl, v jaké situaci jsou a rychle jsme udělali partu, která to dovedla ke správnému cíli,“ těší jej.

Řepiště lákaly i Michala Papadopulose, ten se ale rozhodl, že bude pokračovat ještě v Karviné, se kterou v minulé sezoně spadl do druhé ligy. „Bylo to u něj padesát na padesát. Uvidíme, jak to bude dál, slíbil nám však, že až skončí v Karviné, tak jde k nám. Máme to od něj přislíbené,“ přiznává Bugáň, jenž má políčeno i na další zajímavé fotbalisty. „Máme spadeno i na další velká jména. V každém přestupním termínu bychom tady chtěli nějakého zajímavého hráče přivést,“ dodal manažer klubu.

Přečtěte si  Ráno do práce, pak na trénink. Ale před baráží mám volno, hlásí vyškovský Vintr

Zavadil přišel i se synem

Zavadil měl po konci ve Zbrojovce i další nabídky. „Těch týmů z nižších soutěží se ozvalo celkem dost,“ přiznal. Nakonec se však rozhodl pro Řepiště, kam zamířil i jeho sedmnáctiletý syn Nikola. „Myslím, že ten krok je pro něj správný, nemá cenu, aby hrál v dorostu. Tito hráči by měli hrát v chlapech, dospělý fotbal. Bylo to jeho rozhodnutí a já s tím souhlasím,“ těší se Zavadil na spolupráci se svým synem, kterému je ochotný kdykoliv poradit.

Zavadil má 44 let, zkušeností má na rozdávání, s Řepištěmi ale bude taky poctivě trénovat. „Každý trénink asi nestihnu, ale bez trénování by to ani u mě nešlo. Jen hrát zápasy, to by člověk strašně rychle poznal. Navíc by nebylo správné,“ má jasno zkušený záložník, který sportuje celý svůj život. „Bez pohybu to totiž nejde. Kdybych nic nedělal, tak bych rychle přibral,“ usmál se.

I díky Zavadilovi budou Řepiště hodně silné. „Chceme být nejsilnější, děláme pro to všechno,“ hlásí Bugáň. A jeho slova se potvrdila – tým v letošní premiéře, i se Zavadilem a jeho synem v sestavě, zvítězil 2:0 v Jakubčovicích.

Autor a foto: resp

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*