Zbrojovka udržela nejlepšího střelce. Růsek odolal vábení Baníku

Antonín Růsek v dresu Zbrojovky Brno - ilustrační snímek

Posilování na první ligu se zatím Zbrojovce příliš nedaří. Zatímco o nových zvučných akvizicích fanoušci červených jen sní, podařilo se alespoň udržet nejlepšího střelce uplynulého ročníku a velký talent brněnské kopané Antonína Růska. O nadějného mladíka velmi stál ostravský Baník, který do Brna adresoval konkrétní nabídku. Zbrojovka však v tuto chvíli utnula spekulace jasným prohlášením, jednadvacetiletý odchovanec klubu zůstává ve Zbrojovce.

Naše sportovní ambice se s Tondovým odchodem neslučovaly. Jsme rádi, že se nám jej povedlo udržet, je to pro nás navzdory svému mládí jeden z klíčových hráčů,” uvedl sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Jsem ve Zbrojovce spokojený, podařilo se nám postoupit do první ligy, což byl náš hlavní cíl. Nemyslím aktuálně na nic jiného, než je start první ligy. Po dvou letech se moc těším a věřím, že začátek zvládneme a že Zbrojovce dokážu pomoci. ” řekl Růsek.

Antonín Růsek je hráčem silného ročníku 1999. Ve Zbrojovce hraje od přípravek, debut v nejvyšší soutěži si odbyl jako sedmnáctiletý na podzim roku 2016 proti Jihlavě. Asistencí tehdy přispěl k vyrovnání na 1:1. Celkem naskočil v nejvyšší soutěži do 13 zápasů, na hřišti Teplic se mu povedlo skórovat. V uplynulé sezóně byl Růsek nejvytíženějším hráčem týmu a se dvanácti góly vládl také střelcům. Celkem nastřádal ve FNL za dva roky 19 tref a 9 nahrávek.

Autor: resp Zdroj a foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*