Zdolávali vrcholy aby pomohli krajině. Siemens Drásov vysadil díky aktivitě zaměstnaců 50 vzrostlých stromů

Vedení a zaměstnanci výrobního závodu Siemens Drásov vysadili v lokalitě Drásova biokoridor 50 vzrostlých stromů, především jeřábů, hrušní, třešní, mišpulí, kdoulí, višní, švestek, jabloní a platanů.  Po dobu 3 měsíců zaměstnanci závodu do zvláštní aplikace zaznamenávali nachozené kilometry a sportovní aktivity spojené s návštěvami dominant a zajímavých míst Jihomoravského kraje. Podle počtu výstupů se generoval počet stromů, které Siemens věnuje obci na osázení biokoridoru.

Závod Siemens Drásov se zaměřuje na výrobu velkých elektromotorů a generátorů a zaměstnává přes sedm stovek zaměstnanců. „Ochrana životního prostředí a udržitelnost jsou důležité pilíře na kterých stojí strategie společnosti Siemens. Na obnovu Drásova a zvelebování jeho okolí každoročně darujeme více než 500 tisíc Kč,“ říká ředitel závodu Libor Mezník. Mezi další podpořené projekty patří například vybudování outdoorového hřiště či knihovny v Drásově.

Samotné osázení proběhlo za účasti vedení závodu, pětadvaceti zaměstnanců a neziskové organizace Sázíme stromy. Akce se účastnila také starostka městyse Drásov Martina Bočková: Městys Drásov velmi vítá a oceňuje aktivitu podniku Siemens Drásov vytvořit v okolí obce významný krajinotvorný prvek, ktery je důležitý pro zachycovaní vody v krajině i diverzitu živočichů.“

Jsme rádi, že jsme přispěli k obnově místní krajiny a pomohli vybudovat místo, které bude sloužit jako cíl vycházek, kde se obyvatelé Drásova budou moci setkávat mezi sebou i s přírodou,“ uvedl Libor Mezník. „Naším cílem je nejen vytvářet nové pracovní příležitosti, ale také podpořit i naše zaměstnance v aktivitách, které jim umožňují sladit svůj soukromý i pracovní život. Díky investicím do rozšíření závodu, nových technologií a digitalizace budeme moci v roce 2022 nabídnout až 50 nových pracovních míst,“ dodal.

Hlavním výrobním programem závodu SEM Drásov Siemens Electric Machines,s.r.o, je produkce asynchronních motorů do 31 MW, synchronních motorů do 10MW a synchronních generátorů do výkonu 35 MVA. Kromě dodávek na tuzemský trh se výrobky SEM Drásov vyváží hlavně do Norska, Německa, Číny a USA, kde se instalují do zařízení, která se následně exportují do celého světa.

Autor: red Foto: SEM Drásov Siemens Electric Machines,s.r.o

Související články

Přečtěte si  Brněnská diecéze představuje jako první úřad svého druhu novou vizuální identitu a moderní přístup ke komunikaci

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*