Zdravotnice dostaly buchty a koláče, před Vánoci se pro ně peklo už podruhé

Brněnská nemocnice u sv. Anny zažila příjemné překvapení, když se v ní objevily krásně vypadající moučníky. Přivezly je pracovnice z radnice Brno-střed. Zdejší zdravotnice už druhým rokem nemají před Vánoci čas a síly na pečení vlastního cukroví.

Přinesené sladké dobroty převzaly sestřičky z I. neurologické a I. kardioangiologické kliniky, kde jsou nyní covidoví pacienti. „Opravdu si toho moc ceníme a potěšilo nás, že kvůli nám si někdo dal tu práci a upekl tolik dobrot. Pravdou je, že teď na pečení doma nemáme moc času, člověk je spíš pořád v práci, a když není, tak na nějaké velké pečení ani nemá náladu. O to víc jsme rády za takový krásný dárek,“ řekly za kolektivy obou klinik vrchní sestry Marcela Staňková a Monika Černá.

Podle mluvčí radnice Brno-střed Kateřiny Dobešové se na pečení bábovek různých tvarů, buchet, moučníků, koláčů a dalších dobrot podílelo na čtyřicet pracovníků radnice. Dokonce se připojili někteří muži. Ti ale pro jistotu bábovky koupili. Loni do nemocnice z radnice doputovalo cukroví.

Zůstáváme na hraně kapacit

Fakultní nemocnice u sv. Anny funguje stále na hraně svých kapacit. Aktuálně je zde hospitalizováno přes sto pacientů s nemocí COVID-19. “Patnáct z nich je na anesteziologicko-resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci. Na stejném místě se leží i osm post-covidových pacientů. Jejich zdravotní stav je velmi vážný. Dalších devatenáct pacientů máme na jednotkách intenzivní péče, zbytek covidových pacientů je na standardních lůžkách. Část z nich je na HFNO a na kyslíku,” upřesnila mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Zdravotníci svatoanenské nemocnice o víkendu očkovali výjimečně i v očkovacím centru v nemocnici, kde podali celkem přes tisíc 3. dávek. Očkovalo se standardně také v očkovacím centru pro neregistrované v Olympii. Za víkend se tam podalo celkem 1728 dávek. “Zítra se naši zdravotníci opět chystají na jednorázovou očkovací akci do Hustopečí, kde budou podávat třetí dávky. Přihlášených je 680 lidí,” doplnila Lipovská.

Zdroj a foto: FNUSA

Související články

Přečtěte si  Z Velké Polany na Radhošť konečně suchou nohou

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*