Zlín připravuje košt slivovice na dálku. Jubilejní ročník Tříkrálového koštování se přesouvá

Momentka z minulého ročníku Tříkrálového koštování

Tradiční lednové Tříkrálové koštování se kvůli aktuální koronavirové situaci ruší, informovalo Muzeum jihovýchodní Moravy. Jubilejní 25. ročník se přesouvá na pozdější datum.

Koštovat se zatím bude alespoň na dálku

„Zájemci o oblíbenou akci ale nepřijdou. V uvedeném termínu se uskuteční online formou na sociálních sítích muzea. To zároveň počítá s vyhlášením náhradního termínu akce na jaře nebo v létě,“ uvedl ředitel muzea Pavel Hrubec.

Z důvodu aktuální epidemiologické situace, která pravděpodobně potrvá i v prvních měsících roku 2021, přistoupilo muzeum z preventivních důvodů ke zrušení této oblíbené události. Kromě toho, že jde o jubilejní 25. ročník, akce měla být zároveň připomínkou nedožitého životního jubilea etnografa a folkloristy Karla Pavlištíka, jedné z nejvýraznějších postav kulturního života jihovýchodní Moravy. Ten byl zároveň jedním ze zakladatelů novodobé tradice Tříkrálového koštování.

Hlavní akce se přesouvá

V roce 2021 by Karel Pavlištík oslavil kulaté životní jubileum – 90. narozeniny. Koštování mělo být zahajovací akcí k uctění tohoto výročí. Muzeum plánuje v průběhu roku několik dalších příležitostí, které osobnost dr. Pavlištíka připomenou.  

Online vysílání proběhne v uvedeném termínu, tedy 6. ledna. Všichni zájemci se mohou informovat na webu či sociálních sítích Muzea jihovýchodní Moravy. “Reálné setkání účastníků s ochutnávkami destilátů vlastních i od tradičního vizovického výrobce, firmy Jelínek, se posléze uskuteční v náhradním jarním či letním termínu, který bude oznámen, jakmile to bude možné,” informovalo muzeum.

Zdroj a foto: Muzeum jihovýchodní Moravy

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*