Zlín rozdal názvy novým ulicím, částečně podle ročních období

Vedení Zlína schválilo názvy pro nové ulice, o které se město v poslední době rozšířilo. Šest nově pojmenovaných ulic se nachází v místních částech Příluky a Štípa.

Jaro, léto, podzim, zima

Dvě nové ulice se nachází ve zlínské části Příluky. Výstavbou několika rodinných domů tady vznikly nové komunikace, na které se vjíždí z ulice Horní Dědina. V jednom případě komise zohlednila tradici daného místa, ve kterém se v okolí nachází koňský statek, a navrhla pojmenování ulice jako Ohradní. Druhá ulice dostala název Na Vrcholku, na základě návrhu stavebníků.

Výstavbou několika rodinných domů ve Štípě vzniká I. etapa nové lokality. Stavebník navrhl pojmenovat komunikace v této lokalitě na Jarní, Letní, Podzimní a Zimní. Tento návrh město podpořilo.

“Návrhy názvů ulic a veřejných prostranství projednala Komise pro názvosloví a místní orientaci Magistrátu města Zlína a předala k odsouhlasení Radě města Zlína. Následně je schválili zlínští zastupitelé na svém jednání 9. prosince 2021,” informovala tisková mluvčí města Irena Orságová.

Zdroj: město Zlín, foto:

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*