Zlínská nemocnice hlásí akutní nedostatek krve, prosí dárce o pomoc

Dárcovství krve přišel do Baťovy nemocnice podpořit i výrobce Strážnických brambůrků Petr Hobža.

Baťova nemocnice ve Zlíně se potýká s nedostatkem dárců krve. Nejvíce chybí krevní skupina A minus. Zásoby ale docházejí i u dalších skupin.

„Moc prosíme všechny dárce, pokud je to možné, aby přišli darovat krev ještě předtím, než odjedou na dovolenou. Po dovolených totiž vznikají různá omezení, kvůli kterým si musí dát pauzu,“ vyzvala primářka Hematologicko-transfuzního oddělení Jana Pelková.

Dnes přišel dárcovství krve do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně podpořit také výrobce Strážnických brambůrků Petr Hobža se svými kolegy. Hematologicko-transfuzní oddělení podporuje pravidelně, a to nejen darováním krve, ale i svými výrobky nebo sponzorskými dary.

Darovaná krev zachránila mého syna

Petr Hobža zažil na vlastní kůži pocit, kdy byl vděčný dárcům krve za to, co dobrovolně dělají. „Mám teď už devítiletého syna, který se narodil předčasně, v sedmém měsíci. Po narození měl těžké zdravotní komplikace, lékaři ho museli pouhé dva týdny po narození operovat a vzít mu část tenkého střeva. Dostal tehdy spoustu krve a určitě mu to zachránilo život. Říkal jsem si, že to musím oplatit, a začal jsem darovat krev,“ zavzpomínal Hobža.

Krev daruje už devět let, letos ho čeká dvacátý odběr a v darování a podpoře dárcovství krve chce rozhodně pokračovat. „Určitě chci, pokud budu zdravý, chodit darovat krev i nadále. Motivuji k dárcovství také svou rodinu, děti, ale i kolegy. Vždycky jim říkám, pojďte darovat krev, uděláte něco pro druhé, nějakému malému prckovi to může zachránit život,“ dodal podnikatel ze Slovácka.

Nechyběl dar pro nemocnici. Jak jinak než v podobě oblíbených Strážnických brambůrků

Od začátku letošního roku do včerejšího dne přišlo do Baťovy nemocnice darovat krev přibližně pět tisíc dárců.

Zdroj a foto: Krajská nemocnice Tomáše Bati

Související články

Přečtěte si  Dynamický vývoj řeky takřka v přímém přenosu: Morava u Litovle změnila svůj tok

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*