Zlínská zoo plná novinek: Novou atrakcí je expozice Kerala, perla Indie

Zlínská zoo otevřela v sobotu 9. září další novou atrakci – expozici Kerala. Tento nový přírůstek je výsledkem transformace původní asijské voliéry a rozšíření výběhu pro medvědy pyskaté. Expozice nese jméno po svazovém státu v jižní Indii, který je považován za jednu z nejkrásnějších přírodních oblastí Indie a celého Orientu. Slavnostního otevření se zúčastnil velvyslanec Indické republiky J.E. p. Hemant Harishchandra Kotalwar, primátor města Zlína Jiří Korec a ředitel Zoo Zlín Roman Horský. Expozice Kerala je tak dalším skvostem, kterým se může Zlínská zoo pochlubit.

Novou Keralu návštěvnici objeví v asijské oblasti zoo. „Pro zvířata jsme zde připravili nadstandartní chovatelské podmínky a maximální prostor, pro návštěvníky jsme pak nachystali opravdu výjimečné pojetí celé expozice. Chceme lidem dopřát pocit, že vstoupili do indického chrámu a z bezprostřední blízkosti pozorují místní zvířata. Sochy boha Ganéši, chrliče v podobě draků, vyřezávané mohutné vstupní dveře, obložení z přírodního lateritu, indická hudba, vonné tyčinky, to vše nám pomáhá vytvořit autentický zážitek. Věříme, že zlínská Kerala se zařadí mezi oblíbené a vyhledávané expozice a možná bude inspirovat i k návštěvě té indické,” přiblížil expozici ředitel zoo Roman Horský.

J.E. velvyslanec Indie p. Kotalwar poděkoval za pozvání a uvedl, že velmi rád do zlínské zoo opětovně zavítal. „Blahopřeji panu řediteli a celému jeho týmu k tak nádherné expozici. Je opravdu jedinečná. Před sto lety zlínský podnikal Tomáš Baťa začal podnikat v Indii, na jeho počest bylo pojmenováno i město v západním Bengálsku na východním pobřeží Indie. Keralu vnímám jako pokračování tohoto odkazu a také spolupráce mezi Indií a Zlínem, moc bych si přál, aby se dále rozvíjela. Do indické Keraly každoročně zavítá více jak milion návštěvníků, přeji zlínské zoo, aby stejný počet jednou zamířil i do tohoto nádherného areálu,” pronesl J.E. velvyslanec.

Zoo Zlín je nejsoběstačnější zoologickou zahradou v republice

Také primátor Jiří Korec vyzdvihnul pojetí celé Keraly, zmínil i ekonomickou úspěšnost zoo. „Díky skvělému nasazení pana ředitele Horského a celého jeho týmu máme ve Zlíně nejsoběstačnější zoologickou zahradu České republiky,“ ocenil primátor Korec. V Kerale návštěvníci v rozhlehlé voliéře, která na délku měří 40 a na šířku 25 metů, uvidí zástupce mokřadních druhů asijských ptáků, např. vzácně chované marabu indomalajské, nesyty bílé a nesyty indomalajské, pelikány skvrnozobé nebo pižmovky bělokřídlé. Pro medvědy pyskaté zde vznikl odpočinkový brloh, který je propojen se stávajícím výběhem a který umožní vidět medvědy i během zimního období.

Autor: red Zdroj a foto: Zoo Zlín

Související články

Přečtěte si  Historický úspěch Zoo Zlín: První odchov mláděte kriticky ohroženého tamarína pestrého

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*