Znojemský pivovar pokračuje ve zvelebování areálu. Příští rok chce otevřít restauraci se zahrádkou

Areál původního znojemského pivovaru

Znojemský městský pivovar bude příští rok pokračovat v úpravách pivovarského areálu. Na podzim by se měla otevřít pivovarská restaurace. Už na jaře chce otevřít restaurační zahrádku s vyhlídkou na hradiště, řekla mluvčí města Zuzana Pastrňáková.

Město úzce spolupracuje se soukromou společností

Město vlastní areál, samotný pivovar patří akciové společnosti Znojemský městský pivovar. Město a firma spolupracují už několik let na tom, aby toto kdysi pustnoucí místo znovu lákalo návštěvníky a propojilo se s areálem Znojemského hradu a rotundy sv. Kateřiny. “Majitelé chystají bourání zdi u ulice Přemyslovců, kde bude restaurační zahrádka,” uvedla Pastrňáková.

Znojemské pivovarnictví chytlo druhý dech

Heineken, který dříve koupil zdejší pivovar Hostan, zde vařil pivo do roku 2009. O rok později celý areál prodal městu. Současní majitelé pivovaru začali s výrobou piva před čtyřmi lety. Restauraci měl v plánu majitel od počátku, ale smlouva města a Heinekenu na několik let zapovídala prodej piva a jeho propagaci přímo v areálu.

Město také s nynějším majitelem přemýšlí o akcích, které by v příštím roce měly připomenout 300 let od vzniku moderního městského pivovaru. Připomínky vaření piva ve Znojmě pocházejí již z konce 13. století a ve 14. století se objevil název Hostan. Areál bude pravděpodobně příští rok hostit i food festival.

Pohled na areál znojemského pivovaru

Zvelebování historické části města pokračuje

Letos bylo posledním zvelebením místa dláždění Hradní ulice původní šatovskou dlažbou, vstupuje se do ní zrenovovanou bránou. Vzniklo zde také pítko, zdemolován byl nadbytečný přístavek a město zde umístilo nové lavičky a další mobiliář. Vysadilo také stromy a keře, je potřeba ještě dokončit veřejné osvětlení.

Zajímavostí nového povrchu je vyznačení půdorysu Loupežnické věže, jejíž základy byly objeveny při archeologickém průzkumu. Osmihranná románská věž stála do roku 1892, kdy se zřítila. Zvýrazněny jsou i půdorysné stopy brány znojemského přemyslovského hradu.

Dobová grafika areálu znojemského pivovaru

Zdroj: ČTK, foto: imaterialy.cz, Znojemská Beseda

Související články

Přečtěte si  Brněnská diecéze představuje jako první úřad svého druhu novou vizuální identitu a moderní přístup ke komunikaci

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*