ZOO Brno získá samce ledního medvěda z Nizozemska. Podmínkou je úprava výběhu

Brněnská ZOO plánuje získat samce ledního medvěda poté, co loni uhynul samec Umca. ZOO má nyní možnost získat jiného samce, podmínkou je však úprava výběhu. Nyní ve výběrovém řízení hledá zhotovitele. Stavební práce by měly začít na přelomu roku.

Pro získání samce ledního medvěda je nutné zvětšit bazén ve výběhu. Spodní plocha s bazénem bude navýšena o zhruba jeden metr. Nový hlubší bazén bude o to méně zapuštěn do skály a zároveň lépe naváže na stávající svah,” uvedl náměstek primátorky Petr Hladík. Doplnil, že v prostoru budou rozmístěny kameny a balvany, přibudou také umělé skály, které doplní přírodní skalní masiv. Ve spodní části výběhu bude nová betonová podlaha umožňující snazší a bezpečnější pohyb zvířat i obsluhy.

Stavba by neměla trvat déle než pět měsíců, výběh by tak měl být připravený na další návštěvnickou sezonu, která by tak návštěvníkům měla představit i nového nového samce ledního medvěda z Nizozemska.

Výběh medvědů od významného architekta Otto Eislera je z roku 1959. Lední medvědi v něm pobývají od roku 2006 a od té doby samice Cora úspěšně odchovala pět mláďat, která posílila chovy v Česku i v zahraničí. Po Umcově úhynu se zoo snaží získat nového samce a pokračovat tak v odchovu.

ZOO Brno loni navštívilo přes 330.000 lidí, nejvíc od roku 1997, kdy zařízení zavedlo evidenci všech návštěvníků. Počet návštěvníků tak v roce 2018 překonal i rok 2008, kdy do zoo především kvůli mláďatům ledního medvěda přišlo skoro 327.000 lidí.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: ZOO Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*