Zoo ve Zlíně hlásí rekord, poprvé uvítala 700 000 návštěvníků za rok

Ředitel zlínské zoo Roman Horský vítá 700 000. návštěvníka s celou rodinou, která získala speciální cenu.

Zlínská zoo letos zažívá rekordní návštěvní sezónu. V neděli 16 října přivítal ředitel zoo Roman Horský 700 000. návštěvníka. Událo se tak poprvé za více než sedmdesátiletou historii zahrady. Speciální cenu si odnesla rodina z Hluku.

“Pro naši zoo je to naprosto mimořádný úspěch, proto i dárky byly mimořádné. Rodina Pachlova získala zážitkový den s návštěvou expozice lemurů kata a s přenocováním v zoo či roční kartu Zoo Zlín Family. Zlínský hotel Baltaci Atrium, věnoval rodině luxusní víkendový pobyt s polopenzí,” informovala vedoucí komunikačního oddělení zoo Romana Mikešová

Pachlovi měli ze všech dárků velkou radost. „Zlínskou zoo opravdu milujeme, několik roků máme roční kartu a do zoo často a moc rádi jezdíme. Je zkrátka nádherná. A dnes jsme si řekli, že když je tak pěkně, uděláme si k vám výlet,“ popsal své první dojmy pan Pachl. “Na dnešní den nikdy nezapomeneme. Budete mít v nás ty nejvěrnější návštěvníky,“ dodal syn Šimon.

Zoo chystá speciální překvapení

Zlínská zoo dlouhodobě patří mezi nejnavštěvovanějších turistické cíle na Moravě. V roce 2021 obsadila dokonce třetí příčku v celorepublikovém srovnání. „700 000 návštěvníků je pro nás naprosto fantastický úspěch. Máme velkou radost, že se to právě v roce 2022, kdy Zlín, slaví 700 let od první zmínky o městě,” uvedl ředitel zoo Roman Horský.

Prozradil, že zoo brzy představí speciální překvapení a poděkování obyvatelům Zlína, které bylo přislíbeno v případě dosažení rekordní návštěvnosti. Zmínil také ještě jednu zajímavost.

„600 000. návštěvníka jsme poprvé přivítali v roce 2015. O sedm let později prošel branami 700 000. návštěvník. Tak uvidíme, jaká čísla nám budoucnost přichystá. Věřím, že postupně budované Karibuni a další novinky nám v dosažení nových návštěvních úspěchů pomohou,“ dodal Roman Horský.

Zdroj a foto: Zoo Zlín

Související články

Přečtěte si  Kamionů ve městě ubylo. Frýdek-Místek využije plochu pod estakádou pro parkování a rozšíření sběrného dvora

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*