Zoo ve Zlíně je nejnavštěvovanější místo na Moravě, v celé republice skončila třetí

Zlínská zoo opět předběhla Dolní Vítkovice. Letos to ale bylo o prsa.

Zlínská zoo slaví obrovský úspěch. Loni se s 624 tisíci návštěvníky stala nejatraktivnější destinací na Moravě, opět předběhla Dolní Vítkovice. V celorepublikovém srovnání navíc skončila na skvělém třetím místě.

Rok 2021 byl opět poznamenán covidovou pandemií, turismus ale naštěstí zcela neustal. Nejvíce lidí na Moravě zavítalo do Zoo Zlín, podle měření se jednalo o 624 tisíc osob. Zlínská zoo tak v rámci celé republiky skončila třetí, za Petřínskou lanovkou a zoologickou zahradou v Praze.

„Je to pro nás úžasná odměna nejen za náročný rok 2021, ale také za všechny roky úsilí a snahy, kdy krůček po krůčku tvoříme zcela jinak pojatou zoologickou zahradu. Děkuji našim skvělým návštěvníkům, že nás nejprve finančně podpořili při uzavření zoo, a pak nám pomohli svou návštěvou,” poděkoval ředitel zlínské zoo Roman Horský.

Za výjimečným úspěchem podle něj stojí unikátní přístup k budování areálu zoologické zahrady. „Velký důraz klademe na zajištění maximálního komfortu pro zvířata. Připravujeme pro ně nadstandardně rozlehlé expozice, které splňují ty nejnáročnější chovatelská kritéria. Nehoníme se za počtem druhů a jedinců, ani za ikonickými zvířaty. Jde nám především o to, jak a v čem zvířata chováme, naší prioritou je poskytnout jim co největší pohodu,” přiblížil Horský.

Úspěch zaznamenal nový výběh slonů v Karibuni či nedávno otevřený Jaguar Trek, největší expozice jaguárů v celé Evropě. Šéf zlínské zoo ale jedním dechem zároveň zdůraznil, že pamatováno je i na spokojenost návštěvníků.

„Nejen komfort pro zvířata, ale také vysoký komfort pro lidi, kvalitní návštěvnický servis i nabídka netradičních zážitků v podobě krmení rejnoků a žiraf nebo zážitků typu Chovatelem na jeden den. Pokud se vám podaří vše uvedené propojit, lidé se v zahradě cítí dobře a vrací se k vám,” dodal Horský.

Dolní oblast Vítkovice, druhé nejnavštěvovanější místo na Moravě a čtvrté v celé ČR.

Dolní Vítkovice o prsa druhé

Pokud by loni neprobíhaly výrazné restrikce způsobené covidovou pandemií, návštěvnost mohla být ještě výrazně vyšší. Ostatně letošní čísla naznačují nový rekord. Zlínské zoo se v každém případě loni podařilo opět překonat Dolní Vítkovice, které až do roku 2020 dlouhodobě dominovaly moravskému žebříčku.

Dolní oblast Vítkovice, které představují skvělý příklad transformace původní průmyslové oblasti na turisticky atraktivní areál, loni navštívilo 620 tisíc lidí. V první desítce celorepublikového srovnání se z destinací na Moravě a ve Slezsku objevily ještě zoologické zahrady v Ostravě (462 tisíc návštěvníků) a Olomouci (409 tisíc).

Nejnavštěvovanější turistická místa v České republice v roce 2021

Autor: pjk, zdroj: CzechTourism, foto: Zoo Zlín

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*