Zoologické zahrady otevřely! Lákají na přírůstky z doby uzavření

Zoologické zahrady se konečně mohou pochlubit svými přírůstky naživo. Například v hodonínské zoo jsou největších lákadlem smetanová lví čtyřčata.

Od pondělí 12. dubna obnovily provoz zoologické zahrady. Stalo se tak po čtyřech měsících nucené uzávěry kvůli protikoronavirovým opatřením. Otevřeny jsou zatím jen venkovní prostory, pavilony zůstávají zavřené. Platí také omezení na pětinu kapacity.

Jednotlivé zoologické zahrady na Moravě a ve Slezsku informovaly o platných omezeních. Vyjádřily velkou radost z toho, že zase mohou přivítat návštěvníky. “Konečně můžeme otevřít areál zoo a pozvat Vás na návštěvu. Už se na Vás moc a moc těšíme,” sdělila svým fanouškům například Zoo Zlín. “Od pondělí můžeme otevřít naši zoo. Tímto vás chceme moc pozvat k návštěvě, už se všichni moc na vás těšíme,” pozvala návštěvníky Papouščí zoo v Bošovicích.

Na obnovu provozu se zahrady s předstihem připravovaly. Některé z nich nabízejí návštěvníkům možnost zakoupit online vstupenku na vybraný termín. Snaží se tak zajistit, aby se lidé dostaly do zoo i přes omezení kapacity na dvacet procent. Naopak zakoupit vstupenku přímo na pokladně není v některých zahradách možné, týká se to například zlínské zoo.

Otevřeny jsou jen venkovní prostory, pavilony a některé obchody zůstávají zavřené. Obnovil se provoz občerstvení okénkovým prodejem, toalety budou návštěvníkům k dispozici. Ve zlínské zoo jezdí i vláček, ostravská zoo provozuje zoovláček, safari express ale zatím nejezdí. Platí také, že návštěvníci musejí mít nanoroušku nebo respirátor a dodržovat rozestupy 2 metry.

V Hodoníně lákají na smetanová lvíčata

Během nucené uzávěry se v moravských zoologických zahradách narodila celá řada roztodivných zvířat, jednotlivé zoo se jimi konečně mohou pochlubit naživo. Například v hodonínské zoo se největším lákadlem stala čtyřčata lva jihoafrického. Lvíčata mají po rodičích vzácnou smetanově bílou barvu.

“Největším lákadlem stále zůstávají již odrůstající čtyřčata lva jihoafrického, narozená loni v srpnu, a mládě vlka hřivnatého z loňského prosince,” láká do hodonínské zoo zdejší zooložka Lenka Štursová.

V Brně zase nabízejí jarní procházku Mniší horou ve společnosti zvířat z celého světa. “A protože jaro je v zahradách ve znamení mláďat, tak konkrétně u nás se mohou návštěvníci těšit na nově narozené takiny, klokany nebo dvě malá velblouďata,“ láká k návštěvě ředitel brněnské zoo Martin Hovorka.

Přečtěte si  Zemřel brněnský rodák Emil Boček, válečný veterán a příslušník RAF

Autor: pjk, foto: Zoo Hodonín

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*