Zruší se poplatky za komunální odpad pro děti a seniory, rozhodli brněnští zastupitelé

Ilustrační obrázek

Lidé starší 70 let a děti do tří let nebudou mít od příštího roku povinnost platit v Brně za svoz komunálního odpadu. Dnes se o tom usnesli zastupitelé. Senioři nad 70 let a děti do tří let mají dle současného nastavení určenou sníženou cenu 500 korun, plná cena je 670 korun.

Původně pouze pro seniory, nakonec i pro ty nejmenší

Městská koalice původně navrhovala osvobození od poplatku pro lidi nad 70 let. Opozice ale prosazovala, aby se osvobození dotklo i dětí, které v daném roce nedosáhnou čtyř let. Zastupitelé na to nakonec přistoupili. Osvobození pro starší 70 let a pro děti, které nedosáhnou čtyř let v daném roce, schválili různým počtem hlasů v několika částech daného bodu.

Lidé nad 70 let a děti do tří let tak nebudou od ledna platit nic. Osvobození od poplatku se dosud vztahovalo pouze na třetí a další děti v rodině, které nemusí za popelnice platit až do 15 let. Pro ostatní zůstane poplatek 670 korun.

Splněný koaliční slib

Neplacení poplatku pro seniory bylo součástí předvolební kampaně jedné z koaličních stran. “Tato sleva pro seniory je zakotvená i v koaliční smlouvě,” poznamenal náměstek primátorky Oliver Pospíšil.

Zdroj: ČTK, foto: SAKO

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*