Zvlněná D1 u Ostravy projde opravou, provoz omezí do jednoho pruhu

Na D1 u Ostravy (bývalá D47) se problémy objevily prakticky hned po jejím dokončení.

Na okraji Ostravy dnes silničáři zahájili opravu úseku dálnice D1, u kterého se hned po dokončení před deseti lety objevily problémy. Oprava čtyř a půl kilometrů vozovky potrvá do srpna a vyžádá si svedení dopravy do jednoho pruhu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) část bývalé D47 opravuje po úspěchu u soudu.

Podle zástupců ŘSD za stavbu nic nezaplatí stát. Oprava je totiž součástí reklamačního řízení a vše se dělá na náklady firem, které dálnici stavěly. Jízdu po dálnici na území Ostravy provázejí omezení od jejího dokončení. Jen půl roku od zahájení provozu v prosinci 2007 se začala dálnice vlnit.

Problémy se týkají přibližně osmnácti kilometrů dálnice od mimoúrovňové křižovatky s Rudnou ulicí až po Bohumín. Došlo zde k omezení rychlosti a několika průběžným opravám. Kvůli vadám se ŘSD po mnoho let pře se stavební společností Eurovia.

Soud dal za pravdu silničářům

Podle silničářů byly vady včetně zvlněné vozovky důsledkem použití nevhodných násypových materiálů. Zhotovitel naopak tvrdil, že použil pouze materiál, který si objednalo ŘSD. Rozhodčí soud při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR dal loni za pravdu ŘSD a nařídil odstranění uznaných vad do osmnácti měsíců od vydání rozhodčího nálezu.

Kromě samotné dálnice odstartovala i oprava odpočívky Antošovice. Silničáři se chystají kompletně rekonstruovat celou odpočívku včetně všech povrchů. Práce se budou týkat také mostních závěrů, které ovlivnily pohyby ve stavebních materiálech.

Zdroj a foto: ŘSD

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*