Akce na Moravě aneb Kam vyrazit poslední srpnový víkend

Prázdniny se pomalu, ale jistě chýlí ke konci, to však neznamená konec zábavy. Užijte si poslední víkend prázdnin a vyberte si některou z akcí konaných v různých koutech Moravy. Ať už jste milovníkem vína, folklóru, historie či sportu, jistě si přijdete na své.

Ahoj léto

Rájec-Jestřebí, 28. 8.

Hlavní program proběhne na hřišti za Kulturním centrem – sokolovnou v Rájci-Jestřebí, doprovodný program na hrázi rybníka Klimšák. Více informací zde.

Hefaiston – mezinárodní setkání uměleckých kovářů

Hrad Helfštýn, 27.–29. 8.

Hefaiston je soutěžní přehlídkou uměleckého kovářství. Má dlouholetou tradici a je neodmyslitelně spjat s hradem Helfštýn. Více informací zde.

Zámek v obležení

Rosice, 28.–29. 8.

Přijďte si užít netradiční závěr prázdnin na jediný renesanční zámek s protiatomovým krytem.

Dobová vojenská technika
Prohlídky protiatomového krytu pod zámeckou zahradou
Branné hry pro děti (střelnice, plazení pod překážkou, hod granátem)
Pravá polní kuchyně
Vojenský tábor v severním příkopu zámku
Tematický film v letním kině

Více informací zde.

Triatlon Moravské Budějovice

Moravské Budějovice, 29. 8.

32. ročník
Plavec 200 m, cyklista 14 km a běžec 2 km
Triatlonová štafeta
Soutěží veřejnost od osmi do sta let

Více informací zde.

KRAJ!NA

Hrad Veveří, 1. 8.–30. 9.

Výstava o naší zemědělské krajině, jejích problémech a možných řešeních. Výstava KRAJ!NA je instalovaná v Zadním paláci Anglického traktu pod Prachovou věží a je přístupná v otevírací době hradu od úterý do neděle od 10.00 – 17.00 hodin. Více informací zde.

Majákfest

Boskovice, 28. 8.

V hlavním programu od 18.00 hodin můžete slyšet kapely Tranzan (acoustic-alternative), Garage a Tony Ducháček (rock-underground) a hosta z Polska Akurat (reggae-ska-funky). Více informací zde.

Prohlídky slavonického podzemí

Slavonice, do 31. 8.

Dvě trasy podle náročnosti – krátká a dlouhá, obě osvětlené a s průvodcem. Vstup do sklepa, ze kterého se dále vchází do gotických podzemních prostor, je přístupný z mázhausu cukrárny (dům čp. 480) na náměstí Míru. Prostor je zaklenut vzácnou sklípkovou klenbou od místního stavitele Leopolda Estereichera. Ta bez pochyby stojí za zaklonění hlavy – zároveň se tím připravíte na delší pobyt v předklonu. Více informací zde.

Turistický pochod Znojemským Podyjím

Znojmo, 28. 8.

Přečtěte si  Poutníci vyrazí na Svatý kopeček u Olomouce na 26. Romskou pouť

25. ročník. Místo startu a prezentace: Znojemský hrad – stánek pod Rotundou Sv. Kateřiny. Prezentace: 08:00 – 10:00 hod. Více informací zde.

Slamák – dožínkové a pivní slavnosti

Moravská Třebová, 28. 8.

Dožínkový průvod, koncerty kapel, minipivovary, pivní soutěže, tradiční řemesla, pohádky pro děti atd. Těšit se můžete na dožínkový průvod, folklórní tance, minipivovary a bohatý hudební program. Více informací zde.

SLÍPKA TOUR – putování po sklepech s ochutnávkou vín

Velké Bílovice, 28. 8.

Velkobílovičtí vinaři si vás dovolují pozvat na novou srpnovou akci – SLÍPKA TOUR VELKÉ BÍLOVICE, která bude tento rok nahrazovat tradiční oblíbenou akci putování ZE SKLEPA DO SKLEPA. Více informací zde.

Valašské túlání

Lačnov, skanzen, 28. 8.

Turistické trasy s různou délkou i náročností. Na start odvoz minibusem. Po absolvování alespoň jedné turistické trasy je vstup do areálu na akci zdarma. Od 13:00 program ve skanzenu. Více informací zde.

VŠECHNO CO MÁ KOLA

Pitín, Sportklub NIVA, 28. 8.

Akce pro děti i dospělé, kteří mají klasická jízdní kola či lehokola, koloběžky či trojkolky, skateboardy, brusle kolečkové a podobné či jiná přibližovadla doposud neznámá. Více informací zde.

Městská věž Jevíčko

Jevíčko, otevřeno 1. 7.–31. 8.

Slouží jako vyhlídková věž do krajiny regionu Malé Hané. Její výška přesahuje 50 metrů. V prostorách věže lze vidět zbytky původního opevnění města. Více informací zde.

Autor: rav, zdroj a foto: stránky jednotlivých akcí

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*