Akce na Moravě: Kam vyrazit v druhé polovině září

Ani druhá polovina měsíce září se co do počtu a rozmanitosti akcí nenechá zahanbit. Podívejte se na přehled, který jsme pro vás připravili.

Třebovický koláč – kulturní festival Ostrava

Ostrava, Třebovický park, 17.–19. 9.

Podzimní slavnost Třebovický koláč je kulturní festival, který se koná již 17. rokem v areálu Třebovického parku v městském obvodě Ostrava – Třebovice. Festival je multižánrový a nabízí divákům širokou paletu účinkujících. Celá akce se nese v duchu tradičního, historického a folklorního rázu a nabízí, krom čistě hudebních a tanečních složek, také dramatická, akční a jiná vystoupení. Více informací zde.

Den za Moravu

Brno, Moravské náměstí, 18. 9.

Koná se při příležitosti 1199 let od první zmínky o Moravanech a 611 let od zvolení moravského markraběte Jošta římským králem. Záštitu nad akcí převzali hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich a primátorka města Brna Markéta Vaňková. Více informací zde.

Strašidelný hrad aneb Přijďte si nadělat do gatí

Hrad Brumov, 18. 9.

Strašidla se svým programem se Vás už nemůžou dočkat. Tradiční akce s celou řadou zábavných soutěží, atrakcí a akcí “Nebojte se nadělat si do gatí”, říkal pan kastelán. Více informací zde.

Dobývání Plumova

Zámek Plumov, 18. 9.

Zámek Plumov v obležení – vojenský den pořádaný pod záštitou města Plumov. Přehlídka válečné a historické techniky, živé rekonstrukce bitev, dobové tábory, bohatý program pro děti. Více informací zde.

Dny evropského kulturního dědictví

Hrad Bítov, 18.–19. 9.

V rámci Dne evropského kulturního dědictví je připraven vstup ZDARMA na: II. prohlídkový okruh “Vstup do hradu” (prohlídka obou výstav, kaple, zahrady, nádvoří a expozici hradního pivovaru). Dále zdarma vstup na I. prohlídkový okruh pro organizované výpravy mládeže od 20 osob a pro děti do 15 let. Zdarma prohlídka IV. okruhu Hladomorna, mučírna, vězení bez průvodce. Více informací zde.

Podzim na dědině

Skanzen Strážnice, 18.–19. 9.

Naučný program je zaměřen na tradiční způsoby hospodaření a podzimní práce na vesnici přelomu 19. a 20. století. Důraz je kladen především na aktivní prvky prezentace, které jsou určeny dětem i dospělým návštěvníkům. Více informací zde.

Festival Aromaterapie & Bylinky

Brno, Otevřená zahrada, 19. 9.

Přečtěte si  Unikátní večer v Olomouci: Muzejní noc otevře i speciální prostory

Největší aromaterapeutický a bylinářský festival v České republice! Přednášky, workshopy, aromajarmark, bylinková gastrozóna a program pro děti! Program ve venkovním a vnitřním areálu. Více informací zde.

Trh místních produktů

Zámek Milotice, 19. 9.

Trh místních produktů na nádvoří Státního zámku Milotice. Těšit se můžete také na dětské kočovné divadlo z Kyjova, cimbálky a dílničky pro děti.blice! Přednášky, workshopy, aromajarmark, bylinková gastrozóna a program pro děti! Program ve venkovním a vnitřním areálu. Více informací zde.

Svatováclavské hody

Petrov, 24.–28. 9.

Tradiční akci pořádá Obec Petrov a soubor Petrovjan. Program: pátek v 16 hod. stavění máje, sobota od 15 hod. sraz krojované chasy, žádání o hodové právo, krojovaný průvod obcí, od 20 hod. hodové zábava s DH Svárovanka a CM Jožky Šťastného. Neděle 7:30 mše svatá, úterý 28.9. v 10 hod. slavnostní hodové mše. Více informací zde.

Slovácký festival chutí a vůní

Uherské Hradiště, skanzen Rochus, 25. 9.

Všichni příznivci slovácké kuchyně, dobrého jídla, pití a zábavy se v sobotu 25. září 2021 vydají do Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti. Uskuteční se zde 7. ročník Slováckého festivalu chutí a vůní. Tematickými surovinami letošního ročníku jsou ořechy a med. Více informací zde.

Svatováclavské slavnosti piva

Zámek Zábřeh Ostrava, 27.–28. 9.

Na degustačních přehlídkách se letos představí dvacet osm malých pivovárků, v drtivé většině z regionu severní Moravy a Slezska. Chybět nebudou například lahodné skvosty pivovarů Hoppy Dog, Nachmelené Opice, Ostravského Qásku, Beskydského pivovaru nebo samozřejmě samotného hostitele, Zámku Zábřeh. Přichystaný je pro vás také bohatý doprovodný program. Vedle tradičního průvodu sv. Václava s celou družinou bude k vidění taktéž ukázka historického šermu, bujaré tance nebo ohňová show. Degustační přehlídku zpestří hudební program, jehož vrcholem bude koncert oblíbené zpěvačky Ewy Farne. Více informací zde.

Autor: rav, zdroj a foto: stránky jednotlivých akcí

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*