Aktuálně: Slovenští dopravci opět blokují hraniční přechod na D2

Dopravní zácpa
Ilustrační obrázek

AKTUALIZOVÁNO

Slovenští dopravci dnes po ránu znovu začali blokovat kamionům hraniční přechod Břeclav-Brodské na D2. Kamiony mohou využít exit 48 Břeclav a pokračovat směr Hodonín nebo Sudoměřice, ostatní doprava místem projede. Uvedlo to Ředitelství silnic a dálnic ČR. Podle webové kamery na dálnici, také podle dálničních informačních tabulí se zatím žádná kolona v místě netvoří.

O předchozí blokádě jsme psali v tomto článku.

Blokáda se týká hlavně kamionů

Web Dopravniinfo.cz uvedl, že blokáda se netýká osobních vozů, autobusů ani dodávek. Stávkující podle webu také pustí dál nákladní vozy jedoucí v systému ADR, tedy přepravující nebezpečné věci, také například nákladní vozy převážející zvířata.

Obnovené blokády kamionové dopravy slovenskými autodopravci se dnes týkají 14 silničních hraničních přechodů, z toho čtyř s Moravou. Kromě Brodské-Břeclav jde také o Drietoma-Starý Hrozenkov, Makov-Bílá-Bumbálka, Lysá pod Makytou-Strelná. Blokuje se také slezský přechod Svrčinovec-Mosty u Jablunkova.

“Blokace jsou až na slovenské straně, nicméně slovenská policie nás požádala, abychom od obou hraničních přechodů nákladní dopravu odkláněli, popřípadě už ji nepouštěli na Slovensko. Žádost přišla zhruba v 11:30,” řekl po poledni policejní mluvčí Petr Jaroš. Pro osobní vozidla zůstávají podle něj oba hraniční přechody průjezdné bez větších problémů, kolony se u nich netvoří.

Kilometrová kolona možná souvisela s blokádou

Dopoledne vznikla před přechodem Břeclav-Brodské podle Dopravniinfo.cz asi kilometrová kolona. Mohl ji však způsobit i porouchaný odstavený nákladní vůz, který kvůli překladu nákladu i po poledni blokoval pravý jízdní pruh, místo však už bylo bez kolon.

Slovenští dopravci chtějí nižší daně a pozastavení mýtného

Blokády pořádá Unie autodopravců Slovenska (UNAS), a to za výrazné snížení silniční daně či za pozastavení výběru mýtného. Nespokojení slovenští dopravci už dříve v tomto měsíci a v době pokračující kampaně před únorovými parlamentními volbami téměř týden protestovali na různých silnicích v zemi. Zablokovali také některé hraniční přechody se sousedními státy. Protest přerušili po výzvě premiéra Petera Pellegriniho k jednáním, která ale k dohodě nevedla.

Zdroj: ČTK, foto: pixabay.com

Související články

Přečtěte si  Jihlava se dočká moderního dopravního terminálu. Správa železnic připravuje velkou rekonstrukci nádraží

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*