Blíží se brněnské derby. Zbrojovka hraje o čest a důvěru fanoušků, Líšeň chce navázat na úspěšný vstup do ligy

Postup Líšně do druhé fotbalové ligy přináší fotbalovým fanouškům jednu historickou událost za druhou. Na konci července, po dlouhých 57 letech, Zbrojovka poprvé nebyla tabulkově nejvýše postaveným klubem v Brně a v září se po dlouhých 30 letech odehraje městské druholigové derby.

Sobotní utkání Zbrojovky s Líšní, hraje se na Srbské od 13 hodin, slibuje dramatickou a atraktivní podívanou. Velký zájem o vstupenky jen dokazuje, že fanoušci se na zápas těší. Atraktivitu utkání zvyšuje, mimo jiné, rozpačitý vstup Zbrojováků do soutěže a současně nad očekávání úspěšný start Líšně, která se rozhodně na Srbské nepředstaví v roli outsidera.

Rodí se městští rivalové ?

Fanoušci v Brně se ocitají v nezvyklé situaci. Dříve prakticky absolutní jednota vyznavačů červených dresů dostává trhliny a opatrně se ozývají zastánci Líšně. Rivalita zatím ani vzdáleně nedosahuje situace mezi fanoušky pražských S, ale v případě pokračování mizérie Zbrojovky může být zaděláno na fanouškovský rozkol.

Se symboly SK Líšeň jen do sektoru hostů

Nezvyklé bude také osazenstvo na jižní tribuně určené obvykle pro mimobrněnské fanoušky hostujícího mužstva. Obsadí ho totiž výjimečně Brňané. Pořadatel zápasu upozorňuje fanoušky, kteří se rozhodnou na zápas přijít se symboly hostujícího mužstva SK Líšeň, že budou vpuštěni pouze do tohoto sektoru hostů.

Zbrojovka i Líšeň zbrojily na poslední chvíli

Obě mužstva ještě v posledních dnech doplňovala své sestavy. Líšeň posílil zlínský obránce Ondřej Bačo, sokolovský obránce Ondřej Ševčík a ze Zbrojovky Ondřej Vintr, který se v týmu setká se svým bratrem Markem. Naopak ji opouští Dominik Kříž, který se přesouvá na hostování do Příbrami, přičemž nadále zůstává kmenovým hráčem Zbrojovky. Zbrojovka zase získala po střelci Janu Pázlerovi z Liberce také stopera Michala Šmída z Bohemians 1905. Nejvíc vzrušení mezi fanoušky však způsobilo angažmá odchovance a bývalého reprezentanta Ondřeje Vaňka.

Zbrojovácká ekipa v Líšni hrát nebude

Obě mužstva také potvrdila, že po vzájemné dohodě do utkání nezasáhnou hráči, kteří jsou v Líšni na hostování právě ze Zbrojovky. Kromě bratrů Vintrů se to týká také útočníka Martina Zikla. Odpadnou tak případné spekulace o motivaci těchto hráčů a jejich přístupu k utkání.

Nejvyšší návštěva letošní druhé ligy

Očekává se bouřlivá atmosféra a vysoká návštěva. Ve středu bylo prodáno již přes 5 500 vstupenek. Zbrojovka se dosavadními výkony dostala pod nepříjemný tlak a potřebuje začít vyhrávat. Posílila ve všech řadách, ale je otázkou, zda trenér Šustr stihne sladit souhru mužstva a udělat z něj stroj na výhry. Líšeň předvádí nadšený ofenzivní fotbal a může jen překvapit.

Sobotním duelem se může Zbrojovka nastartovat k postupu a vzít si zpět pozici fotbalového vládce v Brně. Stejně tak ale může pokračovat fotbalová pohádka Líšně a brněnský fanoušek bude mít o čem přemýšlet.

Jak dopadne brněnské derby ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Autor: red Foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*