Břeclav znovu otevře dětská hřiště. Vedení města otočilo

V Břeclavi už připravují dětská hřiště na opětovné otevření.

V návaznosti s novým lockdownem vláda doporučila obcím, aby zavřely dětská hřiště. Řada obcí doporučení nevyslyšela a hřiště nechala otevřená. Například v Břeclavi původně hřiště zavřeli, po nátlaku občanů se však rozhodli zákaz odvolat.

O situaci v jednotlivých městech jsme už dříve psali v tomto článku.

Spoléháme na zodpovědnost občanů

Podle vedení břeclavské radnice za opětovným otevřením dětských hřišť stojí příliš tvrdý dopad vládních opatření i žádost občanů.

„Udělali jsme v těchto dnech kroky k dodržení všech hygienických podmínek, abychom zajistili bezpečný provoz dětských a workoutových hřišť a plácků. Samozřejmostí je dodržování všech opatření k zamezení šíření nákazy a dodržování odstupů a pravidel sdružování. Situaci na jednotlivých hřištích bude průběžně monitorovat městská policie,“ uvedlo vedení břeclavské radnice v tiskové zprávě.

Břeclavští radní v ní dále sdělili, že spoléhají na zodpovědnost občanů. „Spoléháme se na zodpovědnost občanů, kteří zváží bezpečnost prostoru a riziko nákazy. Všechna hřiště budou pracovníky Technických služeb připravena k provozu během dopoledne,” informovalo město na svých webových stránkách.

Zdroj: město Břeclav, foto:

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*