Brněnský “Bronx” se mění. Projekt Pekárenský dvůr nabídne 250 bytů a služby luxusního hotelu

Vizualizace Pekárenský dvůr

Brněnské Zábrdovice pokračují v překotném rozvoji. Developerská a investiční společnost Domoplan zahájila v této části výstavbu svého dosud největšího projektu – rezidence Pekárenský dvůr. Ta nabídne téměř 250 bytových jednotek různých dispozic, 3 townhousy, 222 parkovacích míst. Ve vnitrobloku vyroste park, společná zahrádka i dětské hřiště. Celková hodnota projektu činí jeden a půl miliardy korun a dokončení je naplánované na druhou polovinu roku 2023.

Lokalita brněnských Zábrdovic je místem s nezaměnitelnou atmosférou. Oblast s důležitou industriální minulostí jen pár kroků od centra Brna. V jejím srdci od roku 1907 fungovala velká pekárna. Dnes na jejích základech vyrůstá unikátní rezidenční projekt Pekárenský dvůr. “Do rychle se rozvíjející lokality brněnských Zábrdovic chceme přinést to, o co jsme se snažili vždy – jedinečnou architekturu navrženou špičkovými designéry a architekty s důrazem na využití kvalitních materiálů. Zároveň chceme přinést nový koncept bydlení, ve kterém budou mít lidé dostatek soukromí, ale také hodně prostorů a možností, jak trávit čas společně,” vysvětluje zakladatel společnosti Domoplan Tomáš Vavřík.

Čtyři nové bloky nabídnou malé byty vyšší kategorie i bydlení pro rodiny

Projekt je navržen do čtyř bloků. Dohromady Pekárenský dvůr nabídne téměř 250 bytů různých dispozic – od startovacích studií a menších bytů přes větší rodinné byty s tím, že téměř každý disponuje vlastním balkonem nebo terasou. V otázce interiérů společnost Domoplan opět nabídne zájemcům možnost využít tzv. TurnKey řešení. Budoucí majitel může využít služeb profesionálních designérů a společně s nimi si zařídit interiér přímo na míru za výrazně nižší cenu, než kterou by běžně zaplatil.

V posledním patře rezidence je navržený exkluzivní střešní penthouse s celkovou výměrou přes 260 metrů čtverečních. V současné chvíli se jedná o vůbec největší penthouse v Brně s výhledem na místní pamětihodnosti.

Townhousy kombinují výhody rodinného domu a bydlení v centru města

Kromě klasických bytů projekt nabídne i speciální koncept bydlení známý spíše ze zahraničí – townhousy. V areálu vyrostou celkem tři. “V rámci vnitrobloku jsme mimo 4 hlavní objekty představili také bydlení ve formě townhousů, které snoubí to nejlepší z obou světů – praktické umístění přímo v centru Brna se soukromou zahradou orientovanou do klidného vnitrobloku,” říká Dagmar Zvoníčková z londýnského studia Identity Design, které stojí za podobou interiérů Pekárenského dvora a ve spolupráci s ateliérem Dimense navrhovali také podobu fasád a celkové vyznění projektu.

V jedné z hlavních budov vzniknou přibližně 3 komerční jednotky, jejichž obsazení bude společnost Domoplan vybírat tak, aby co nejlépe odpovídaly potřebám a přáním budoucích obyvatel Pekárenského dvora – od klidné kavárny s kvalitní výběrovou kávou přes domácí pekařství navazující na tradici tohoto místa, restauraci nebo kadeřnictví.

Kvalitní architektura i prostor pro volný čas

Po stránce architektonického řešení nabízí Pekárenský dvůr moderní architekturu s vysokým standardem materiálů. Navíc jako první a jediný rezidenční projekt v Brně bude mít certifikaci udržitelnosti budov BREEAM. Všechny fasády získají cihlový obklad, samozřejmostí jsou pak zelené střechy, kvalitní dřevěné podlahy nebo velká hliníková okna s kovovou mříží továrního charakteru.

Přečtěte si  Mendelova univerzita se odvolala proti odnětí akreditací pro doktorská studia v ekonomických oborech

“Naším cílem je vytvořit novou moderní rezidenční čtvrť, která vrátí této lokalitě původní obytnou funkci a která bude strukturou zastavění korespondovat se stávajícím typem zástavby. Architektura všech objektů je střídmá a nenásilná – čisté fasády s pravidelným rytmem okenních otvorů. Současně se ale snaží pracovat s jednoduchými prvky hmotového narušení stereotypu fasád v podobě zapuštěných lodžií a vyložených balkónů,” popisuje hlavní architekt projektu Radim Lička ze společnosti Dimense.

Symbol nového životního stylu

Kromě moderního bydlení podle developera nabídne Pekárenský dvůr i širokou paletu možností pro trávení volného času – komunitní lounge s knihovnou, místem pro práci a setkání s hosty majitelů, fitness centrum, wellness nebo relax zónu s masážemi. Všem obyvatelům bude navíc k dispozici nepřetržitá recepce se službou soukromého concierge, který pomůže například s objednáním taxi, zajištěním rezervací, převzetím zásilek nebo v případě potřeby zavolá i opraváře. Ve vnitrobloku pak vyroste dětské a workoutové hřiště, nabíječky na elektromobily nebo samoobslužná myčka.

“Rezidence Pekárenský Dvůr není dalším typickým rezidenčním domem, jde spíše o komunitu, nový životní styl, který navazuje na dnešní stále rychlejší životní tempo. Představuje tak unikátní místo, s ojedinělou atmosférou, nabízející klidné bydlení přímo v centru Brna s výhodami 5-ti hvězdičkového hotelu,” dodává na závěr Ivana Linderová ze studia Identity Design.

Projektů v brněnském “Bronxu” je víc

Pekárenský dvůr je jen jeden z mnoha nově realizovaných nebo plánovaných projektů v revitalizované čtvrti na pomezí historického centra a Zábrdovic. Vedle již zmiňovaných projektů Domoplanu jako je Hvězdová nebo Domino, plánuje například společnost Unistav multifunkční objekt Ponávka Tower a město připravuje výstavbu nového bytového komplexu. V těsné blízkosti se nachází také připravovaný projekt chytré čtvrti Špitálka.

Společnost DOMOPLAN, a.s., založená roku 2010, se zaměřuje na výstavbu rezidenčních projektů s vysokou přidanou hodnotou, zejména bytových domů a rezidenčních komplexů. Projekty, které DOMOPLAN realizoval v Brně, si díky kombinaci architektonické a řemeslné kvality vysloužily uznání odborné obce. Bytový dům Domino byl navržen na cenu Mies van der Rohe Award 2019. V současné době patří DOMOPLAN díky nedávným akvizicím mezi nejvýznamnější brněnské developery. Aktuálně zde staví Rezidenci Hvězdová, v přípravě jsou další rezidenční projekty Starý pivovar (v lokalitě Královo Pole), Příční (v lokalitě Zábrdovice) a Žižkova (v lokalitě Veveří).

Autor: red Zdroj a foto: DOMOPLAN, a.s., Unistav a.s.

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*