Brněnský exprimátor Vokřál skončil v ANO. Vadí mu napojení na podsvětí

Petr Vokřál
Petr Vokřál, bývalý primátor města Brna

Místopředseda hnutí ANO a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál v pondělí oznámil konec v hnutí. Nebude také figurovat jako lídr kandidátky ANO na jižní Moravě v rámci podzimních krajských voleb. Podle jeho slov v hnutí skončil kvůli lidem, kteří jsou napojení na podsvětí. Vokřálův odchod z ANO přišel v době probíhající kauzy Stoka.

Nečekaný odchod po šesti letech

Odcházím proto, protože nechci dále spojovat své jméno s osobami, které Hnutí ANO využívají pouze ke svému osobnímu prospěchu a kteří tak ničí dobrou práci kolegů, kterým se podařil již kus dobré práce,” uvedl Vokřál na svém Facebooku.

“Celou dobu jsem se snažil v rámci mé politické dráhy prosazovat liberální hodnoty. S tím jsem také do politiky v roce 2014 vstupoval a po celou dobu jsem se snažil tyto myšlenky v hnutí ukotvit. Pokusů bylo několik, zejména ve spolupráci a s podporou mého váženého kolegy, Tomáše Macury a dalších liberálně smýšlejících členů. Za což bych jim chtěl poděkovat, zejména pak Tomášovi,” vyzdvihl Vokřál práci ostravského primátora.

Petr Vokřál z hnutí ANO odešel po šesti letech. Funkci místopředsedy vykonával do svého rozhodnutí o ukončení členství více než pět let.

Kauza Stoka hýbe brněnskou politikou

Vokřálův odchod z hnutí ANO byl nečekaný, a může souviset také s probíhající kauzou Stoka. Policie v březnu minulého roku provedla razii na Brně-střed, na jejímž základě původně obvinila devět lidí z účasti na organizované zločinecké skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů, včetně bývalého místostarosty Brna-střed Jiřího Švachuly.

O kauze Stoka jsme naposledy psali v tomto článku.

V průběhu dalších měsíců se seznam podezřelých rozšiřoval. Hnutí ANO na to reagovalo zrušením tří brněnských buněk. Případ policie dále sleduje, soudní proces s Jiřím Švachulou by měl proběhnout v září.

Pro hnutí ANO se jedná o citlivou kauzu i vzhledem k blížím se krajským volbám. Petr Vokřál jako lídr hnutí ANO na jižní Moravě figurovat nebude. Kdo ho nahradí, není dosud jisté. Spekuluje se o návratu Bohumila Šimka do čela kandidátky.

Autor: pjk, foto: Facebook Petr Vokřál

Přečtěte si  Hospic z Hustopečí se distancoval od kampaně Andreje Babiše a vrátil Nadaci Agrofert 300 tisíc. Lidé jim na oplátku poslali statisíce

Související články

Doporučujeme

1 Comment

  1. Vokřál ani ANO pro Moravu nic neudělali a pokud skončí tak pro Moravu jenom dobře. Morava a Moravané potřebují promoravské politiky, politiky kteří protlačí zrušení krajů a zemskou samosprávu. Prázdné karieristy s orientací ma Prahu Morava nepotřebuje a ,že jich v politice je !

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*