Oživení podchodu pod hlavním nádražím v Brně se zpozdí. Rekonstrukce měla začít už v létě

Vizualizace nové podoby podchodu pod brněnským hlavním nádražím

Podchod pod hlavním brněnským nádražím už od ledna zeje prázdnotou. Po odstranění zdejších obchůdků mělo přijít zvelební nevzhledného prostoru. K tomu však podle vedení města letos nedojde.

Brněnský magistrát odhaduje zahájení staveb někdy v polovině příštího roku. Rekonstrukce zbrzdily práce na přípravě rekonstrukce. Projektanti sice dokončili dokumenty pro stavební povolení, dokumentace pro samotnou stavbu ale bude hotová až během října. Stavět se mělo začít už v létě, teď je ve hře začátek příštího roku.

„Přípravné práce zahrnují jednání se subjekty mimo samotné město, zvláště s ohledem na plánované stavby v okolí. Podle toho se upravuje projekt a ladí se chystaná rekonstrukce podchodu. Proto nyní uvádíme větší časovou rezervu v plánovaném harmonogramu,“ uvedl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek.

První část rekonstrukce se týká hlavní chodby pod kolejemi. Náklady by měly dosáhnout šedesáti milionů korun. Podzemní haly, odkud vedou schody k zastávkám hromadné dopravy, se zatím úpravy nedotkne. Mohou za to spory s provozovateli zbylých obchodů.

O plánech na oživení podchodu jsme podrobněji psali v tomto článku.

Stihne se prostor před nádražím?

Zdržení se bude nespíš týkat i prostoru před hlavním brněnským nádražím. Úpravu mají na starosti Brněnské komunikace, které avizovaly podpis se stavební firmou. Není ale u ní jistá dodávka dostatečného množství žulové dlažby. Nelze proto vyloučit odložení rekonstrukce na příští rok, aby frekventovaný dopravní uzel nezůstal rozkopaný přes zimu.

Vizualizace reorganizace prostoru před brněnským hlavním nádražím

Cílem rekonstrukce přednádražního prostoru je odstranění zábradlí z krajních zastávek MHD. Kvůli bezbariérovému přístupu se má také zvýšit silnice na úroveň chodníku. Vedení města v souvislosti se změnami avizovala zásadní omezení vjezdu k nádraží, aby došlo ke snížení počtu aut v úseku.

Zdroj a foto: město Brno

Související články

Přečtěte si  Odborníci v Brně diskutovali o regionální dopravě. Krajů je moc a dopravní obslužnost tím trpí, zaznělo

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*