Brno končí s privatizacemi, Vaňková reagovala na bytovou kauzu

Markéta Vaňková (ODS) po opětovném zvolení brněnskou primátorkou.

Brněnský magistrát podle primátorky Markéty Vaňkové (ODS) ukončí proces privatizace. Reagovala tak na nedávné policejní razie kvůli kupčení s městskými byty. Krok zakotvilo nové vedení Brna do koaliční smlouvy.

„Dohodli jsme se, že ukončíme proces privatizace. Zakotvili jsme to i do koaliční smlouvy, nicméně neumím úplně říci, jestli by tam tohle pravidlo nebylo i bez událostí posledních dní,” sdělila Vaňková v rozhovoru pro server Deník.cz. Připomněla, že ODS měla privatizaci bytových domů ve volebním programu před čtyřmi lety, letos už tam chyběla.

Policejní razie posledních týdnů se týkaly privatizace městských domů, činnosti některých městských firem a dotačních podvodů. Soud dal naposledy do vazby všech sedm obviněných. V kauze figurují i dvě obviněné firmy.

Hladík je mimo vedení Brna

Pátrání kriminalistů se dotklo i dnes již bývalého náměstka brněnské primátorky Petra Hladíka (KDU-ČSL). Policie operovala i v jeho kanceláři. Nebyl však z ničeho obviněn ani zadržen. Na čtvrteční ustavující schůzi zastupitelstva nebyl zvolen do vedení Brna. Naopak se stále připravuje na roli ministra životního prostředí. Hladík přitom kandidoval v čele Lidovců a Starostů s ambicí usednout do primátorského křesla.

Brněnské vedení nově tvoří ODS s TOP 09, ANO, KDU-ČSL se STAN a ČSSD. Zástupci těchto stran minulý týden podepsali koaliční smlouvu. Koalice disponuje 42 mandáty z 55. V opozici zůstalo SDP s Trikolorou a Moravany, Zelení s Žít Brno a nakonec také Piráti, kteří měli být původně součástí koalice, ale po policejních raziích otočili.

Nové vedení Brna (po levé ruce primátorky Vaňkové její 1. náměstek René Černý (ANO)

Autor: pjk, foto: Facebook Markéta Vaňková

Doporučujeme


3 Comments

 1. Tady bych rad sdilel komentare z novinky cz. Komentare k teto kauze zastupitele Jiriho Kmenta za SPD:

  “Privatizaci Nováčkové se nám podařilo zabránit. Musel jsem ale udělat doslova detektivní práci abych ukázal na jejich advokáta a taky “znejistit” další zastupitele informací o probíhajícím vyšetřování, o kterém mě informovali obyvatelé domů. Neprošlo to o 2 hlasy.”

  “Nekradou všichni. Mě se podařilo i z opozice zabránit naprosto nevýhodné privatizaci bytových domů na Nováčkové. Bohužel Ibsenovu a jiné baráky za polovinu komerční ceny koalice prohlasovala…”

  “Když o tom mluvíme, Brno prodalo developerům pozemky za míň než kolik stojí blbá zahrádka, kde jde postavit maximálně malá chatka. Dokonce prodalo i zeleň, kterou jinak za velké peníze vykupuje.”

  “Souhlasím. Ale je to fakt scifi. Kapři si rybník nevypustí. Jsem skutečně rád, že se mi podařilo zabránit alespoň privatiaci bytových domů na Nováčkové. Zbytek si bohužel koalice s bývalými lidmi z ANO prohlasovala. Město přišlo na majetku o stovky milionů.”

  “Proč to tak dlouho fungovalo? Proti tvrdě vystupoval z opozice jen náš klub zastupitelů. Bohužel jsme tam byli jen čtyři z 55. I tak se mi ale podařilo zabránit privatizaci bytového komplexu Nováčkova. Zbytek si bohužel koalice spolu s bývalými lidmi za ANO prohlasovala.”

  “Máte pravdu, dokonce se mi podařilo zastavit provatizaci bytového domu na Nováčkové i za tu cenu, že se mi koaliční zastupitelé smáli a dělali si ze mě srandu. Ukecal jsem i Piráty, aby byli všichni proti – předtím u těch privatizací byli někteří z nich pro. Stejně to ale neprošlo myslím o jeden hlas, bylo to fakt o chlup. Zbytek baráků koaliční zastupitelé prodali za necelou polovinu komerční ceny – město přišlo o stovky milionů v majetku a někdo se pořádně napakoval…”

  • Je to bude z novinek nebo seznamu. Da se to najit pomoci googlu. Kazdopande by s nim mohli zpravyzmoravy udelat treba rozhovor.

 2. Hesla, podle kterych se ODS vzdy ridila:
  1. Kazdu vodu piju vino
  2. Kdo nekrade okrada svou rodinu
  3. Z ciziho krev netece
  4. Stokrat opakvana lez se stava pravdou
  5. Zapirat, zapirat, zapirat a kdyz te chytnou pri cinu tak zapirat!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*