Úprava nábřeží Svratky v Brně omezí řidiče na městském okruhu

Vizualizace budoucí podoby svrateckého nábřeží

AKTUALIZOVÁNO

Brněnské nábřeží řeky Svratky prochází rozsáhlou úpravou. Souvisí s ní výrazné dopravní omezení na velkém městském okruhu na jihozápadě moravské metropole. V úseku od velodromu u výstaviště až po železniční most u Uhelné ulice potrvá rok a půl.

Auta budou na frekventované komunikaci od úterý 15. února v úseku dlouhém přibližně dva a půl kilometru svedena ze čtyř pruhů do dvou, konkrétně těch vzdálenějších od Svratky. U řeky je totiž nezbytné zajistit prostor pro stavební stroje.

Startuje totiž první etapa stavby protipovodňových opatření za více než miliardu korun, která pomůže ochraně i rozvoji této části Brna. Zároveň zde vznikne náplavka se stezkami pro procházky.

Mapa upravovaného nábřeží Svratky. Červenou tečkou je ohraničen úsek s dopravním omezením

Omezení se dotknou cyklostezek i zastávky u Ronda

Omezení se týká také cyklostezek v úseku Štýřické nábřeží – Heršpická – Renneská – Bakalovo nábřeží – Vídeňská – Táborského nábřeží. U těchto stezek, které hojně využívají nejen cyklisté, město slíbilo zachovat průjezdnost vždy alespoň v jednom směru. Vozy MHD budou zúženou komunikací dále jezdit. Zastávka Křídlovická u hokejové arény bude ve směru na Zvonařku přesunuta za křižovatku.

Dopravní omezení podle silničářů potrvají do konce října 2023. Úplná uzavírka v tuto chvíli není v plánu. Práce také probíhají na úseku městského okruhu na Žabovřeské a mezi Tomkovým náměstím a Židenickou kaskádou.

Úsek s omezením u svrateckého nábřeží se může rozšířit ještě o kus na sever. Silničáři plánují plánují úpravu Bauerovy ulice v úseku podél Riviéry. Zahájení prací je však navázáno na plánovanou výstavbu nové arény pro Kometu na brněnském výstavišti.

Zdroj a foto: město Brno

Doporučujeme


2 Comments

  1. V původní tiskové zprávě mělo město chybný údaj, že budou zároveň uzavřené cyklostezky na obou březích. Na webu už to opravili:
    https://kopemezabrno.cz/2022/02/10/protipovodnova-opatreni-zasahnou-do-dopravy-v-oblasti-bauerovy-a-porici/
    “že vždy bude průjezdná cyklostezka alespoň v jednom směru” – tj. přeloženo – od Renneské na západ, kde jsou cyklostezky na obou březích bude aspoň jedna průjezdná. Patrně nezvládnou odlišit slova SMĚR a BŘEH 🙂
    Rovněž zastávka Křídlovická směr Zvonařka taky nebude zrušená, jenom posunutá za křižovatku.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*